09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E28 یا F28 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

طراحان و مهندسان شرکت بوش در تولید ماشین‌های ظرفشویی بوش از جدیدترین تکنولوژی روز بهره گرفته و برای هر عملکرد سنسور متفاوتی را تعبیه کرده‌اند. لذا هم سو بودن تولیدات این برند با پیشرفت‌های روز دنیا و مجهز بودن آن به سیستم عیب یاب هوشمند باعث شده هرگونه مشکل و اختلال در کارکرد قطعات دستگاه با کمک پیغام‌های خطا بر روی پنل نمایان شده و کاربران از وجود مشکل مطلع شوند.
 کد خطای e28 مربوط به خرابی سنسور کثیفی سنج یا آکوا و سنسورTurbidity است. لذا در این مشکل آب کثیف در مخزن و کابین باقی مانده و ظروف به حد کافی تمیز نمی‌شوند. عملکرد سنسور کثیفی سنج به این گونه است که با کمک عبور نور از آب میزان کدر بودن و شفافیت آب را سنجیده و در صورت کثیف بودن آب، دستور تخلیه یا در صورت تمیز بودن آب شستشوی ظروف را با آن ادامه داده و در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.
پیغام خطای e28 و f28 در ماشین ظرفشویی بوش

علل بروز کد e28 در ماشین ظرفشویی بوش

خرابی سنسور کثیفی سنج آب: اختلال در عملکرد این سنسور و عدم تشخیص میزان کثیفی و تمیزی آب می‌تواند آن را در تمیز سازی ظروف و ورود آب سالم ناتوان کرده، در نتیجه ظروف با آب کثیف شستشو شده و تمیز نمی‌شوند.
کثیف بودن فیلترها: این فیلترها  مسئول جداسازی آلاینده‌ها و مواد ریز از آب هستند، لذا تجمع کثیفی‌ها و آلودگی‌های فیلتر می‌تواند باعث کثیف شدن آب و عدم تمیزی ظروف شود.
خرابی آکوا استپ یا شیر برقی: اختلال در عملکرد شیر برقی می‌تواند مانع ورود آب تمیز به دستگاه شده در نتیجه کثیفی ظروف باقی بماند.
خرابی پمپ تخلیه: قطعه پمپ تخلیه پس از اتمام سیکل شستشو وظیفه مکش آب کثیف و هدایت آن به مجاری تخلیه را بر عهده دارد. خرابی پمپ می‌تواند باعث عدم مکش صحیح و باقی ماندن آب کثیف در دستگاه و کثیف ماندن ظروف شود.
خرابی سیستم توزیع آب: سیستم توزیع آب و بازوهای پمپاژ کننده یا مسیرهای ورود و خروجی آب در صورت اختلال می‌توانند باعث عدم ورود آب تمیز یا ورود آب کثیف به دستگاه و عدم شستشوی درست ظروف شوند.
برگشت آب از شلنگ تخلیه: انسداد شلنگ تخلیه یا مجاری فاضلاب توسط رسوبات، آلودگی‌ها و ذرات ریز مواد غذایی می‌تواند باعث برگشت آب کثیف از شلنگ تخلیه به داخل مخزن و بروز کد e28 شود.
علل بروز کد e28 در ماشین ظرفشویی بوش

رفع ارور e28 در ظرفشویی بوش

1. به احتمال زیاد نمایش خطای E28 مربوط به خرابی سنسور کثیفی سنج است که این سنسور در قسمت پایینی ظرفشویی بوش در وان و لوله‌های پایه ماشین تعبیه شده است. خرابی آن باعث عدم تمیزی درست ظروف و باقی ماندن آب کثیف در وان و مخزن می‌شود. لذا می‌توانید برای بررسی انسداد، خرابی و یا تجمع ذرات این سنسور از تکنسین برای تعویض و برطرف سازی مشکل استفاده کنید.
2. در صورت عدم ورود آب تمیز به دستگاه مشکل می‌تواند از خرابی آکوا استوپ یا شیر برقی باشد که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
3. همچنین در صورت مسدود بودن شلنگ تخلیه یا مسیرهای فاضلاب باید نسبت به باز کردن مسیر با کمک آب داغ یا فنر اقدام کنید و هرگونه آلودگی و رسوبات را از بین ببرید.
4. در صورت مرتبط بودن خطای e28 با کثیفی فیلترها می‌توانید این فیلترها را با باز کردن پنل زیرین ظرفشویی بیرون آورده و با برس یا مسواک چربی‌ها و ذرات آن را تمیز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید.
حفاظت از سنسور کثیفی سنج آب و ممانعت از تجمع رسوبات در این قطعه با کمک پودر جرمگیر می‌تواند بهترین گزینه باشد. می‌توانید از یک برنامه شستشوی خالی به همراه پودر جرم گیر استفاده و هرگونه رسوبات را از این قطعه برطرف کنید.
استفاده از نمک مخصوص و جلا دهنده می‌تواند از سختی آب  کاسته و تجمع رسوبات را در قطعات داخلی را از بین ببرد.
استفاده مستمر از شوینده‌های با کیفیت و درجه یک می‌تواند ظروفی تمیزتر را در اختیار شما قرار داده و باعث طول عمر قطعات داخلی شود.
رفع ارور e28 در ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح