09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E04 یا F04 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

یکی  از تکنولوژی‌های خاص و سیستم‌های جدیدی که ظرفشویی بوش به آن مجهز است سیستم عیب یابی و اعلام کد خطا در این دستگاه است. این سیستم کمک بسیار بالایی به برطرف سازی مشکل و پیگیری سریع‌تر روند تعمیر آن با کمترین هزینه می‌کند.  ارور خطای  e04 یکی از رایج‌ترین ارورهایی که به کرات با ظاهر شدن بر پنل ظرفشویی نشانگر نقص در میزان فشار آب و گردش آب در داخل مخزن است که در برخی مواقع نیز به ناتوانی دستگاه در تخلیه آب اشاره دارد.

پیغام خطای e04 و f04 در ماشین ظرفشویی بوش

دلایل و علت بروز ارور e04 در ظرفشویی بوش

به طور کلی مشکل گردش آب و پایین بودن میزان سطح آن در بروز کد e04 دخیل بوده و می‌تواند مشکل از آبریزش جت پمپ دستگاه، گرفتگی شلنگ تخلیه و آبگیری دوباره با افزایش گنجایش دستگاه، مشکل در قطعات الکتریکی، اتصالات و خرابی برد یا اختلال در سنسور کف دستگاه و ایجاد اتصالات کوتاه باشد.
خرابی برد
ظرفشویی بوش دارای برد الکترونیکی هوشمند بوده و این قطعه کوچک  مسئولیت کنترل و هماهنگی تمامی فعالیت‌های دیگر قطعات دستگاه را مانند مغز به عهده دارد. هر قطعه برای شروع کار با دریافت سیگنال و دستور از برد کارکرد خود را شروع و با دریافت پالس از این قطعه آن را به اتمام می‌رساند. اختلال در عملکرد برد، نیم سوز شدن یا سوختگی آن می‌تواند باعث عدم ارسال و دریافت اطلاعات و فرایند ابگیری آب توسط سنسور اندازه گیری سطح آب یا شیربرقی شود. بعضا ارسال فرمان اشتباه از سوی برد به پایین آمدن کیفیت شست و شو منجر شده و باعث تخلیه آب مخزن و ناتوانی دستگاه در گردش آب و انجام چرخه شستشو و بروز e04 م می‌شود.
عواملی که باعث می‌شود برد دچار اختلال و خرابی شود، قرارگیری دستگاه در محیطی دارای رطوبت یا دمای بسیار بالا، نوسانات شدید برقی و نیم سوز شدن خازن‌ها و فیوزها است.
خرابی هیتر
مسلماً کارکرد و عملکرد دستگاه ظرفشویی بوش تمیزی ظروف با آب گرم در سریع‌ترین زمان است. عملیات افزایش دمای آب و گرم شدن آن وظیفه هیترهای موجود در ظرفشویی است تا به این ترتیب با دمای بالای آب، کیفیت شستشو افزایش پیدا کند. چنانچه هیتر یا المنت دچار اختلال و خرابی شده باشند آب مورد نیاز برای شروع چرخه شستشوی منتخب به حد کافی گرم نشده و متعاقباً کد خطای e04 به صورت آلارم بر روی پنل نمایش داده می‌شود. 
خرابی حسگر تنظیم فشار آب
 سنسور تنظیم فشار آب که به ایربگ ماشین ظرفشویی معروف است وظیفه تنظیم فشار آب در سطح یکنواخت را بر عهده دارد و مانند هواکش در خشک شدن ظروف عمل کرده و مانع از بروز بخار بیش از حد در داخل مخزن ظرفشویی می‌شود. نقص در عملکرد این قطعه می‌تواند میزان و فشار آب ورودی به داخل ظرفشویی را به اشتباه تشخیص داده و باعث توقف عملکرد توقف چرخش شستشو و نمایش کد e04 شود.
خرابی سنسور سطح آب
سنسور سطح آب که مانند سنسور تنظیم فشار آب بر روی میزان و شدت آب ورودی کنترل‌های لازم را انجام می‌دهد، با رسیدن سطح آب به میزان معین سیگنال قطع آب را از طریق برد به شیر برقی ارسال می‌کند و خرابی این قطعه می‌تواند باعث عدم تشخیص میزان سطح آب و آبگیری کم یا بیش از حد دستگاه شود.
 خرابی سیم کشی و اتصالات داخلی ماشین ظرفشویی
 با توجه به اینکه هماهنگی و ارتباط کلیه قطعات داخلی با برد الکترونیکی از طریق اتصالات و سیم‌کشی‌ها میسر می‌شود هرگونه اختلال در این مسیرها می‌تواند باعث ارسال اشتباه یا عدم ارسال و دریافت اطلاعات در آبگیری و اندازه‌گیری میزان و فشار آن شود.
گرفتگی در آب پاش‌ها
آب پاش‌ها از جمله قطعاتی هستند که افزایش کیفیت شستشوی ظروف و پاشش آب با شدت متوسط بر روی ظروف را بر عهده دارند، آبپاش‌ها می‌توانند به دلیل سختی آب وجود رسوبات یا خرده غذاهای ریز با گذشت زمان دچار انسداد شده و فشار آب خروجی از این مسیرها کاهش پیدا کرده، لذا مدت زمان آبگیری را طولانی کرده و باعث ارسال عدم آبگیری یا کاهش میزان شدت آب و بروز کد بر روی پنل شود.
خرابی شیر برقی
با توجه به اینکه آب ورودی به مخزن ظرفشویی از طریق قطعه شیر برقی یا آکوا استپ انجام می‌شود هرگونه نقص در عملکرد این قطعه می‌تواند در مدت زمان ورود آب تاثیر گذاشته و باعث آبگیری بیش از حد یا کم دستگاه شده لذا برد الکترونیکی با توجه به میزان بالا یا کم سطح آب دستور تخلیه آب را صادر کرده و باعث بروز کد e04 شود.

نحوه رفع ارور E04 (F04) ماشین ظرفشویی بوش

برای برطرف سازی ارور e04 از روی پنل باید مسیرهای اتصالی و برد الکترونیکی بررسی قرار گرفته و در صورت مرتبط بودن با این پیغام خطا، تعمیر یا تعویض آن توسط تکنسین  متخصص انجام شود.
در صورت اطمینان از مرتبط بودن کد e04 با اختلال در عملکرد شیر برقی باید توسط تکنیسین این قطعه تعویض شود یا هرگونه گرفتگی و انسداد در مسیر آن برطرف شود.
هرگونه اختلال در مسیر آبپاش‌ها و تجمع رسوبات نیز باید با باز کردن این قطعات تمیز شده و برای پیشگیری از انسداد دوباره از جرم‌گیرها به صورت ۶ ماه یک بار استفاده شود.
چنانچه عدم تنظیم فشار آب مربوط به خرابی هیتر یا المنت ظرفشویی است باید سریعاً تعویض قطعه انجام شود.
برای اطمینان از سالم بودن سنسور تنظیم سطح آب دستگاه و عدم ارتباط آن با بروز کد خطای e04 نیازمند بررسی تکنسین معتبر با ابزارهای خاص هستید.
نحوه رفع ارور E04 (F04) ماشین ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح