09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت ارور و خطای F20 یا E20 در ماشین لباسشویی بوش + روش تعمیر آن

هرگاه در روند عملکرد سیستم گرمایشی لباسشویی بوش اختلال ناگهانی ایجاد شده و آب موجود در داخل کابین بیش از حد گرم شود یا دمای آب تغییر نکرده و سرد باقی بماند، ارور e20 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود. سیستم کدنویسی لباسشویی بوش و آشنایی کاربران با معنای این ارورها خصوصاً ارور e20 کمک می‌کند مشکل به وجود آمده و قطعه معیوب یا محدوده اختلال به درستی شناسایی شده و در زمان کمتری مشکل رفع و رجوع شود و از خسارت‌های مازاد و کاهش کیفیت شستشو و عملکرد دیگر قطعات پیشگیری شود.

علت بروز کد خطای e20 در لباسشویی بوش

خطاب e20 شباهت بسیار بالایی به کد خطای e19 دارد و دلیل اصلی آن مشکل در سیستم گرمایش آب است که می‌تواند به دلیل خرابی المنت یا هیتر یا سنسور NTC و حسگر حرارتی باشد که مدت زمان گرم شدن آب را طولانی می‌کند یا در تشخیص میزان دمای آب درست عمل نکرده و درجه آب بیش از حد بالا می‌رود.
اختلال در المنت لباسشویی بوش 
مسلماً هرگاه که لباسشویی توانایی لازم برای بالا بردن درجه دمای آب را نداشته و گرمایش آب اتفاق نیفتد نشان از خرابی، کثیف بودن و جرم گرفتن المنت دارد. در بسیاری از مواقع به دلیل سختی آب یا تجمع رسوبات و پرز لباس‌ها بر روی المنت این تجمعات به صورت لایه‌ای مانع تماس مستقیم آب با گرمای المنت شده در نتیجه گرمایش آب اتفاق نمی‌افتد. در بسیاری از مواقع نیز از آنجایی که عمر مفید المنت ۵ تا ۷ سال است به دلیل کارکرد بالا ممکن است عمر آن به پایان رسیده و دچار سوختگی شده باشد که باید تعویض شود.
خطای سنسور ntc
 سنسور حرارتی در ماشین لباسشویی از جمله حسگرهایی است که با کمک مقاومت مدار الکترونیکی میزان دمای آب را اندازه‌گیری می‌کند و با کاهش و افزایش دما نسبت مقاومت آن نیز تغییر پیدا می‌کند. این حسگر که بر روی المنت گرمایی دستگاه تعبیه شده است و میزان دمای آب را کنترل می‌کند، در صورت رسیدن دمای آب به میزان تنظیم شده از طریق پالس وضعیت را به برد اطلاع داده و باعث خاموشی المنت می‌شود. اما این حسگر نیز می‌تواند به مرور زمان بر اثر نوسانات شدید برقی، رطوبت، مجاورت آب در سوکت ورودی و عدم جرمگیری به موقع دچار اختلال و خرابی شده و در تشخیص میزان دمای آب دچار اشتباه شود. 
این سنسور در اجرای صحیح عملیات شستشو و خشک کنی و همچنین حفظ دمای مناسب آب و خطرات حرارتی بسیار موثر است و در صورت افزایش بیش از حد دمای آب عملکرد لباسشویی را متوقف می‌کند. لذا خرابی آن می‌تواند باعث بروز کد e20 و فعال شدن حالت“Import Trouble  شود.

مراحل رفع ارور e20 در لباسشویی بوش

  • دستگاه را به مدت ۱۰ دقیقه خاموش و سپس روشن کنید و برنامه شستشو را تنظیم کنید اگر پس از ریست دستگاه مشکل برطرف نشده می‌توانید مراحل زیر را بررسی کنید.
  • در این مرحله باید از سلامت المنت و هیتر اطمینان حاصل کنید که این کار نیازمند برخورداری از مهارت و دانش فنی بوده و باید با تعمیرکار ماهر و با تجربه در تماس بوده و در صورت خرابی و سوختگی المنت لباسشویی تعویض شود.
  • در صورت اطمینان از سلامت المنت مشکل می‌تواند از خطای سنسور ان تی سی و خرابی ترمیستور باشد که در این صورت باید این قطعه مورد تعویض قرار بگیرد.
در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح