09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

تعمیر پنکه در تهران با گارانتی | 22554843 | قیمت عالی

یکی از خدماتی که شرکت تعمیرکار 24 انجام می دهد تعمیر پنکه است. پنکه وسیله ای است که در اغلب منازل و محل کارها برای تهویه هوا به کار می رود. این وسیله در فصل تابستان به منظور خنک کردن هوا استفاده می شود. در مکان هایی که امکان استفاده از کولر نیست پنکه وسیله مناسبی برای رفاه حال مردمان آن جا است. پنکه ها با نام باد بزن برقی نیز شناخته می شوند. در صورتی که پنکه شما خراب شد می توانید با کارشناسان تعمیر کار 24 برای تعمیرات پنکه تماس بگیرید. این مرکز از متخصصان حرفه ای برای تعمیر انواع لوازم خانگی از قبیل تعمیر پنکه پایه بلند بهره می برد.

تعمیر انواع پنکه در تهران

انواع پنکه

همان طور که می دانید پنکه ها در انواع مختلفی موجود می باشند. معمولا پنکه های خانگی در مدل های سقفی یا دیواری، رومیزی، زمینی، بدون پره و برجی متداول هستند. در نظر داشته باشید که پنکه های رومیزی در مدل های پایه بلند و پایه کوتاه تقسیم بندی می شوند. پنکه های امروزی دارای امکانات خاصی هستند. برای مثال این پنکه ها توانایی تنظیم سرعت، تایمر و کنترل دارند. در زیر به مدل پنکه ها اشاره می کنیم:

  • پنکه دیواری

این پنکه ها را بر روی دیوار نصب می کنند و امکان انتقال آن ها وجود ندارد. این پنکه ها را می توان به وسیله ریموت از راه دور کنترل نمود.

  • پنکه سقفی

از این مدل پنکه اغلب در نواحی مرطوب استفاده می کنند. لازم است بدانید این نوع پنکه را بر روی سقف نصب می کنند.

  • پنکه ایستاده

این مدل از پنکه ها به دو مدل پایه بلند و کوتاه تقسیم بندی می شوند.

  • پنکه زمینی

این مدل پنکه ها بر روی پیشخوان یا بر روی میز قابلیت استفاده دارند. توجه داشته باشید که بهره گیری از این نوع پنکه ها در قیاس با سایر پنکه ها بسیار راحت تر است.

  •  پنکه برجی

اگر مکان شما کوچک است و فضای کمی دارد بهتر است که از این مدل پنکه برای خنک کردن هوا استفاده نمایید.

  • پنکه بدون پره

این نوع از پنکه ها پره ای ندارند و هوا به وسیله پایه به داخل کشانده می شود.

  • پنکه کوچک

این مدل از پنکه ها را در مغازه های کوچک و یا در منازل استفاده می کنند.

  • هواکش

هواکش ها نیز نوعی از پنکه ها هستند که به منظور انتقال و جا به جا کردن هوای بد و نامناسب و تهویه کردن فضاها مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا پنکه سقفی صدا میده؟

یکی از رایج‌ ترین سوالاتی که در بین افراد وجود دارد و ما می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم این است که چرا پنکه سقفی صدا می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که: 
همانطور که می دانید که در پنکه حرکت تمامی پروژه ها به صورت یکسان می باشد و ایجاد کوچکترین نوسان و غیر هماهنگی در این پرده ها منجر به ایجاد صدای پنکه می شود.
عواملی که منجر به تولید صدای پنکه سقفی می شوند:
1. ایجاد شل شدگی در بین پره های پنکه
2. لق شدن اتصالات یک سمت از از محل نصب
3. ایجاد اختلال در تنظیمات داخلی پنکه که منجر به چرخش اشتباه پره ها می شود
4. اتصالات نامناسب پره ها
5. برخورد اجسام به پنکه
یکی دیگر از دلایلی که منجر به صدا دادن پنکه می شود این است که ممکن است موتور پنکه دچار خرابی شده باشد و یا این که نیم سوز شده باشد که در این صورت شما شاهد صدا هایی از پنکه می باشید.
از آنجایی که پره های پنکه دارای آلودگی می باشد در صورت شنیدن صدا از پنکه ابتدا پره ها را بررسی کنید چرا که ایجاد غبار و آلودگی بر روی این پره ها می تواند آن ها را از حالت تعادل خارج کرده و منجر به ایجاد صدا شود بخش دیگری که هنگام شنیدن صدای پنکه باید به آن توجه شود تاب خوردگی و آسیب دیدگی پره ها می باشد زیرا یکی دیگر از رایج ترین دلایلی که منجر به ایجاد این صداها می‌شود این عامل است.

معایب پنکه

از بزرگترین اشکالات استفاده از پنکه ها این است که اگر شما در مکانی زندگی می کنید که فشار آب کم است و احتیاج به پمپ دارید برای استفاده از پنکه بایستی پول بیشتری را پرداخت نمایید. در نظر داشته باشید که چنان چه شما در نواحی ای زندگی می کنید که دارای آب و هوای شرجی است استفاده از پنکه ها برای شما کاربردی ندارد. زیرا بخار شدن آب در این مناطق بسیار سخت است. پنکه ها در این گونه مکان ها نمی توانند مانند نواحی دارای آب و هوای خشک به خوبی هوا را خنک کنند. نکته مهم دیگری که لازم است بدانید این است که اگر شما در مکانی هستید که آب و هوا بهاری است و یا تابستان های کوتاه با هوای معتدل دارید استفاده از پنکه ها برای شما کاربردی ندارد.

در واقع ناکارآمد بودن پنکه ها در مناطق بسیار مرطوب و شرجی یکی از مهم ترین عیب های پنکه ها است زیرا تبخیر آب به سختی انجام می شود و امکان خنک شدن فضا با کمک پنکه تقریبا غیر ممکن است.

ناگفته نماند که اگر شما در یک منطقه‌ای ساکن هستید که هوای معتدل بهاری دارد، باز هم امکان دارد تا استفاده از این سیستم کارایی چندانی برایتان نداشته باشد.

 

 

فواید پنکه

  • مصرف کمتر انرژی پنک

استفاده از پنکه به علت این که مصرف انرژی و آب کمی دارد می تواند تا حد بسیار بالایی در هزینه های شما صرفه جویی نماید. مخصوصا این که هزینه استفاده از برق تا حد قابل توجهی پایین می آید. استفاده از کولر گازی در هر ساعت شبانه روز بین 3 تا 5 وات انرژی مصرف می کند که معادل 175 گالن آب است؛ این در حالی است که پنکه ها فقط یک پمپ آب کوچک انرژی مصرف می کنند.

مصرف پایین برق در پنکه در مقایسه با کولر یکی از مسائل غیر قابل انکار است. این عمل مخصوصا در تابستان که هوا گرم است و ساعات در اوج مصرف برق هستیم منجر به افزایش تصاعدی هزینه های برق می شود که با استفاده از پنکه می توان جلوی این اتفاق را گرفت.

  • عدم آسیب به بدن

همانطور که می دانید یکی از دلایل خشک شدن پوست و افزایش میزان شکنندگی و خشکی موها استفاده طولانی مدت از کولر است. از این رو پوست و موی افرادی که از کولر استفاده می کنند در مقابل افرادی که از پنکه استفاده می کنند لطیف تر و بهتر است.

همچنین از آنجایی که باد پنکه کنترل شده است استفاده از پنکه آن احساس خستگی، بدن درد و کوفتگی در عضله ها و استخوان ها را در فرد ایجاد نمی کند

آسیب ها و ایرادات رایج در پنکه

1. روشن نشدن پنکه

روشن نشدن پنکه از رایج ترین مشکلات آن است که در ساده ترین حالت مشکل از پریز برق و یا سیم‌کشی برق خانه است. اگر مشکلی در سیم کشی وجود نداشت احتمالا روشن نشدن پنکه مربوط به آسیب‌دیدگی یا سوختن دوشاخه و اتصالات داخلی است که باید سیم اتصال پنکه به پریز برق هم چک شود. یا حتی امکان دارد موتور پنکه اسیب دیده دیده باشد. در کل روشن نشدن پنکه دلایل بسیاری دارد که بهتر است برای یافتن دلیل این مشکل حتما از یک متخصص تأسیسات برق مشاوره بگیرید

2. موتور صدا دهد اما روشن نشود

این نشانه خرابی موتور است که می تواند دلایل زیادی مثلا خرابی خازن راه انداز، خرابی بوش ها و یا حتی نیم سوز شدن موتور پنکه داشته باشد.

هر قسمت به یک شکل متفاوت خرابی خود را نشان می دهد که باید حتما توسط تعمیرکار بررسی و چک شود. مثلا؛ بوش یک قطعه واسطه میان پره‌ها و محور اصلی است برای اینکه بدانید این قطعه خراب شده یا خیر باید با زدن کلید یک و دو پنکه را تست کنید اگر روشن نشد ولی با زدن کلید سه به کار افتاد، یعنی بوش پنکه خراب است.

3. موتور دارای لرزش و صدای بم می باشد

علت لرزش پنکه از شکستگی پره ها، تاب برداشتن یا نا میزان بودن آنها است که عدم رسیدگی به آنها، سبب خرابی بوش می شود. که باید حتمت پر ‌ها را عوض شوند.

در ادامه برخی دیگر از ایرادات پنکه را ذکر می کنیم که در صورت وقع هر یک نیاز به بررسی تخصصی پنکه می باشد و تعمیر توسط شخصی بدون دانش فنی منجر به خرابی بیشتر پنکه می شود. در صورت دیدن هر یک از ایرادات زیر بهتر است با ما تماس بگیرید.

4. پنکه بسیار داغ می‌شود

5. تایمر پنکه کار نمی‌کند

6. صدمات در قسمت موتور

7. صدمات در قسمت رابط

8. پنکه در برق است، اما کار نمی کند

9. پنکه فقط موقعی کار می کند که روی دور تند است

چرا پنکه کار نمی کند؟

1. از مهم ترین عللی که سبب می شود تا پنکه از کار بیفتد قطع شدن برق است. از آن جا که نیروی لازم برای کار کردن پنکه ها به وسیله برق فراهم می شود کمترین اختلال در برق و یا تخریب مسیرهای اتصال برای پنکه می تواند به کلی آن را از کار بیندازد. از دلایل مهم دیگری که می توان ذکر نمود این است که امکان دارد که سیم کشی های درونی پریز دچار صدمه شده باشد؛ لذا جریان برق به درستی رد نشود.
تعمیر پنکه
2. از دیگر عواملی که می توان برای کار نکردن پنکه ها برشمرد این است که سیم های اتصال در بعضی از موارد کشیده می شوند و یا ممکن است به سبب برخی دلایل دچار خمیدگی یا تا شدن شوند. همین امر سبب می شود تا قطعی در سیم برق پیش بیاید و پنکه دیگر کار نکند.
3. از دیگر دلایل کار نکردن پنکه ها از کار افتادگی و فرسودگی دکمه های آن است. هر وسیله بعد از مدتی کار کردن، دچار خرابی و فرسایش می شود. پنکه ها نیز از این امر مستثنی نیستند. لذا ممکن است به علت آن که دکمه های پنکه دچار اختلال شده باشند پنکه به درستی کار نکند.

چرا پنکه نمی چرخد؟

دلیل این که پنکه ها نمی چرخند این است که امکان دارد که جریان برق ضعیف شده باشد و یا اختلال و گیر در پره ها به وجود آمده باشد. از دیگر علل نچرخیدن پره ها، تنظیم نبودن سرعت پنکه است. در فصل تابستان به دلیل استفاده زیاد مردم از برق در ساعات اوج مصرف ممکن است دچار قطعی یا ضعیفی در برق شوید.

قیمت تعمیر یا تعمیرات پنکه

 برای این که بتوانید به طور دقیق، قیمت تعمیر پنکه خود را بدانید لازم است تا تکنسین های شرکت به محل شما مراجعه نمایند و از نزدیک، مشکل پنکه را رصد نماید. در این صورت می توانند به طور قطع هزینه تعمیر پنکه را به شما بگویند.

 

عکس تعمیرکار پنکه

تعمیرات پنکه در تهران

شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این مجموعه و بررسی دستگاهتان توسط تکنسین های آن از عیب دستگاه خود اطلاع پیدا کنید.
تعمیرات پنکه در تهران در محل
همچنین لازم به ذکر می باشد که نمایندگی های این مجموعه در مناطقی از تهران چون، منطقه ی دولت، زعفرانیه ، اختیاریه شمالی ، اختیاریه جنوبی، شریعتی، ولنجک، سعادت آباد و فرشته حاظر به ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی می باشد. در نظر داشته یاشید که یکی دیگر از امکاناتی که این مجموعه در اختیار شما قرار داده، تعمیر درب محل می باشد.
 

تعمیر پنکه در محل

یکی از خدمات در محل تعمیرکار 24 ، تعمیر پنکه در محل در محل می باشد. در صورت خرابی پنکه خود در مدل های مختلف ، می توانید با ما تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان برای تعمیر پنکه شما در محل شما ، کارشناسان ما حاضر شوند .

مرکز تعمیر پنکه در تهران

در صورت نیاز به تعمیرات انواع پنکه و تعمیرکار پنکه ، می توانید با مراجعه به دفتر مرکزی تعمیرکار ۲۴ به عنوان مرکز تعمیر پنکه در تهران ، مشکلات پنکه ی خود را در سریع ترین زمان ممکن حل نمایید.

تعمیر پنکه پایه بلند و تعمیر پنکه ایستاده

یکی از پرمصرف ترین انواع پنکه ها ، پنکه پایه بلند می باشد . در صورت خرابی این نوع پنکه می توانید جهت تعمیر پنکه پایه بلند به ما مراجعه نمایید .

تعمیرات پنکه شرق تهران

تعمیرکاران ما در تمامی مناطق تهران آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشند در صورت نیاز به تعمیرات پنکه شرق تهران با ما تماس بگیرید .

تلفن تماس برای تعمیر پنکه چه شماره ای می باشد ؟
برای تعمیر پنکه با شماره تماس 02122554843 یا 09126159221 تماس بگیرید .
هزینه و تعرفه تعمیر پنکه چند است ؟
هزینه و تعرفه تعمیر پنکه با توجه به مشکل و ایراد پنکه متغیر می شود . در تعمیرکار 24 با حداقل هزینه پنکه خود را تعمیر کنید.
گارانتی تعمیرات پنکه چه مدت می باشد ؟
گارانتی تعمیرات پنکه در تعمیرکار 24 یک سال می باشد و به صورت کتبی و معتبر به مشتری ارائه خواهد شد .
نقاط تحت پوشش برای تعمیر پنکه چه مناطقی می باشد ؟
تعمیرکار 24 در تمامی مناطق تهران ( شمال ، مرکز ، جنوب و شرق تهران ) خدمات ارائه می کند.
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح