09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E02 یا F02 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

همونطور که می دانید، گاهی اوقات بر روی ماشین ظرفشویی برند بوش کد های خطای مختلفی نمایان می شود که نشان از وجود مشکلی در قطعات داخلی ظرفشویی دارد. هر یک از این کد ها معانی و مفهوم مخصوص به خود را دارند که در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با کد ظرفشویی E02 آشنا کنیم. معمولا زمانی که آب ماشین ظرفشویی به درجه حرارت مطلوب نمی رسد، این کد بر روی صفحه نمایشگر مشاهده می شود. علل مختلفی در ایجاد این مشکل سهم دارند که در ادامه مقاله هر یک از آن ها را به طور کامل برای تان شرح خواهیم داد.

کد خطا E02 یا F02 ظرفشویی بوش

علت اعلام کد E02 در ظرفشویی بوش

همانطور که چندی قبل اشاره کردیم هنگامی که آب داخل دستگاه ظرفشویی گرم نمی شود این کد بر روی صفحه نمایشگر به وجود می آید. اما در بعضی از مواقع ممکن است که آب داخل دستگاه به درجه حرارت مطلوب رسیده باشد، اما پیام اشتباهی به سمت برد دستگاه منتقل شده باشد و این کد خطا اعلام گردد. لذا نمی توان همواره با اطمینان خاطر گفت که کد خطای E02 به منظور گرم نشدن آب داخل ظرفشویی است. چرا که در بعضی از مواقع نشان دهنده خراب شدن برخی از قطعات موجود در دستگاه می باشد. بعضی از دلایل اصلی ایجاد کد خطا E02 یا F02 عبارتند از:
خراب شدن سنسور دما
همانطور که می دانید قطعات مختلفی در ماشین ظرفشویی بوش به کار رفته اند که هر یک از آن ها وظایف مخصوص به خود را دارند و برای عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی درون دستگاه به کار رفته اند. یکی از قطعات مهم و کاربردی در ماشین ظرفشویی بوش سنسور دما است. وظیفه اصلی سنسور دما سنجش دمای آب داخل دستگاه ظرفشویی می باشد. اگر سنسور تشخیص دهد که آب مورد استفاده در ظرفشویی از گرمای مناسب برخوردار نیست، این پیام را به برد انتقال می دهد و در نهایت کد خطا بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. توجه داشته باشید که در بعضی از موارد ممکن است سنسور دما پیام را اشتباهاً به سمت برد انتقال دهد که این موضوع به منظور خراب شدن سنسور دما است. اما نگران نباشید چرا که تعمیرکاران ماهر در این زمینه می توانند در کمترین زمان ممکن به تعمیر و تعویض سنسور دمای داخل ماشین ظرفشویی بپردازند و مشکل را به طور کل برطرف کنند. 
در بعضی از مواقع افراد گمان می کنند که خود به تنهایی قادر به تعمیر سنسور دما هستند، اما باید بگوییم این قطعه بسیار حساس بوده و برای تعمیرات نیاز به وسایل مخصوصی دارد. به همین خاطر حتما برای برطرف کردن این مشکل باید حتماً از نمایندگی های معتبر در سراسر کشور کمک بگیرید.
خراب شدن قطعه المنت
از دیگر دلایلی که باعث ایجاد کد خطای E02 ماشین ظرفشویی بوش می شود، خراب شدن قطعه المنت در داخل دستگاه است. این قطعه وظایف مخصوصی را دارد و اگر مورد آسیب قرار گیرد مشکلات متعددی همچون گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی را به همراه خواهد داشت. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید عدم تعمیر المنت ماشین ظرفشویی است. این قطعه به گونه ای طراحی شده است که تعمیرات آن به هیچ وجه امکان پذیر نیست و اگر مورد آسیب و خرابی قرار گیرد باید در اسرع وقت به تعویض آن با قطعه اورجینال دیگری پرداخت. برای تعویض قطعه المنت می توانبد خود به تنهایی اقدام کنید، اما اگر به هر دلیلی قادر به انجام این کار نیستید می توانید با نمایندگی ها معتبر برند بوش در سطح کشور تماس گرفته و از تعمیرکاران درخواست کمک نمایید.
خراب شدن قطعه المنت
خراب شدن برد 
آخرین علتی که می خواهیم در این قسمت از مقاله برایتان شرح دهیم خراب شدن برد ماشین ظرفشویی است. هنگامی که برد مورد آسیب قرار گیرد مشکلات متعددی را با خود به همراه می آورد که از مهم ترین آن ها ایجاد کد خطای E02 است. همانطور که می دانید برد وظیفه دریافت و ارسال اطلاعات مورد نیاز به دیگر قطعه های داخل ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد و اگر مورد آسیب قرار گیرد عملکرد دستگاه با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد.
چرا گرم شدن آب ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است؟
ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند چرا گرم شدن آب ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر آب ماشین ظرفشویی از دمای بالا برخوردار نباشد، کثیفی های بر روی ظروف به راحتی پاک نخواهند شد و در بسیاری از مواقع افراد مجبور هستند تا مجدداً ظروف را در دستگاه مورد شستشو قرار دهند تا آلودگی های باقیمانده بر روی آن ها به طور کامل از بین برود. اما هنگامی که آب ماشین ظرفشویی گرم است، فرایند شستشو بهتر انجام خواهد شد. به همین خاطر باید حتماً در صورت مشاهده کد e02 یا F02 به برطرف کردن آن بپردازید.
همانطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید، کد خطای E02 یکی از مهمترین کد هایی است که بر روی ماشین ظرفشویی بوش اعلام می گردد. دلایل مختلفی در ایجاد این مشکل سهم دارند که باید تمامی آن ها به هنگام تعمیرات مورد بررسی قرار گیرند. به همین خاطر در این قسمت سعی کردیم تا شما را به طور کامل با علل اصلی ایجاد کد خطای e02 بر روی ماشین ظرفشویی برند بوش آشنا کنیم تا بتوانید در صورت نیاز با نمایندگی های سطح کشور تماس گرفته و از تعمیرکاران برای رفع این مشکل درخواست کمک نمایید.
چرا گرم شدن آب ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است؟
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح