09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E13 یا F13 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

آشنایی با کدهای ارور در ماشین ظرفشویی بوش به کاربران کمک می‌کند در صورت بروز هر گونه اختلال در عملکرد دستگاه و یا معیوب شدن قطعه خاص، دستگاه با تشخیص درست و اعلام آن با کد اختصاری بر روی پنل یا ال سی دی نمایشگر، باعث می‌شود فرایند عیب یابی و تشخیص صحیح و سریع علت خطا به درستی انجام شود. همچنین این سیستم‌ها به تسریع و تسهیل کار تکنسین‌ها بسیار کمک کرده و باعث می‌شود با کمترین آزمون و خطا با سرعت بالا فرایند تعمیر یا تعویض قطعه صورت پذیرد.
نادیده گرفتن این ارور یا ریست کردن دستگاه ممکن است به طور موقت باعث حذف آلارم شده اما در دراز مدت، به دلیل ارتباط و پیچیدگی قطعات داخلی با یکدیگر می‌تواند باعث اختلال گسترده و هزینه‌های تعمیراتی گزاف شود. از پیغام‌های خطا که ممکن است در برخی از دستگاه‌ها با آن روبرو شوید کد خطای e13 است. کد e13 زمانی بر روی پنل دستگاه به نمایش در می‌آید که آب داغ ورودی به دستگاه بیش از ۷۵ درجه حرارت داشته و دمای آن از حد معمول بالاتر باشد. این دمای بالا می‌تواند به سیستم تمیز کننده ظروف دستگاه، ترمیستور، شیر برقی و المنت صدمه زده و در کاهش عمر قطعات و افزایش مصرف حامل‌های انرژی نیز دخیل باشد.
کد خطای e13 یا f13 در ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور E13 ماشین ظرفشویی بوش

  • این کد زمانی نمایان می‌شود که دمای آب ورودی به دستگاه بالای ۷۵ درجه حرارت داشته باشد.
  • متصل بودن   آکوا استپ stop) aqua) و شیر برقی ماشین ظرفشویی به ورودی و منبع آب گرم

رفع ارور e13

برای برطرف سازی این ارور  می‌توانید در ارتباط با تعمیرگاه‌های معتبر و تکنسین‌های با تجربه مشکل را مرتفع سازید یا در صورت داشتن تخصص و دانش فنی ابتدا از متصل نبودن دستگاه به شیر آب گرم مطمئن شده و در صورت اتصال اشتباه، آن را به ورودی آب سرد تغییر دهید.
چنانچه با تغییر اتصال دستگاه از منبع آب گرم به آب سرد همچنان به صورت مستمر آلارم نشان داده می‌شود باید از معیوب نبودن و سالم بودن سنسور دمای آب مطمئن شوید که این کار باید توسط تکنسین انجام شود.
علت ارور E13 ماشین ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح