09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

پیغام خطای e20 و f20 در ماشین ظرفشویی بوش

بسیاری از کاربران در صورت مواجهه با کدهای خطا بر روی ماشین ظرفشویی اقدام به ریست کردن دستگاه می‌کنند، اگرچه این اقدام می‌تواند باعث حذف موقت ارور شود اما آشنایی با مفهوم این پیغام‌های خطا می‌تواند کاربران و تکنسین‌های متخصص را در شناسایی یا عیب یابی دقیق و تعمیر سریع و کم هزینه مشکل کمک کند. به طور کلی بروز کد خطای E20 یا f20 در ماشین ظرفشویی مربوط به وجود مشکل و اختلال در اتصالات پمپ است که به دنبال اختلال در سیم پیچ مقاومت در گردش گسل پمپ به وجود می‌آید. سطح پایین مقاومت سیم پیچ می‌تواند به دلیل قطعی برق یا اتصال کوتاه باشد.
از طریق آشنایی با معنای این کد، علل بروز و راه‌های رفع مشکل گاهاً می‌توانید بدون هزینه‌های مازاد با داشتن دانش فنی مشکل ظرفشویی را برطرف کنید.
پیغام خطای e20 و f20 در ماشین ظرفشویی بوش

علت بروز کد خطای E20 در ماشین ظرفشویی بوش

خرابی سیم پیچ مقاومت پمپ
وجود مشکل در سیم پیچ مقاومت باعث توقف لحظه‌ای، اتصال کوتاه و کاهش عملکرد گسل پمپ و اختلال در عملکرد گردشی آن ‌شود.
خراب گسل پمپ
گسل پمپ وظیفه مکش و پمپ آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد که خرابی و عدم گردش درست این قطعه یکی از دلایل ارور e20  است. 
سوختگی موتور هیت پمپ 
پمپ در ماشین ظرفشویی قطعه‌ای است که از دو قسمت المنت و موتور تشکیل شده است. نمایش این کد می‌تواند به دلیل عدم قرارگیری موتور در مدار و سوختگی موتور هیت پمپ باشد. این موتور که به منزله قلب دستگاه پمپاژ کردن آب به داخل مخزن دستگاه را بر عهده دارد یکی از قطعات اصلی است که باقی ماندن محتویات ظروف، هسته میوه، تجمع چربی و ورود آن به مجرای ظرفشویی و نهایتاً قسمت پمپ باعث انسداد مجرا و اختلال در عملکرد پمپ می‌شود.
جهت ممانعت از خرابی پمپ باید از جرم گیر به صورت دوره‌ای استفاده کنید و ماهانه نسبت به تمیزی فیلتر و رفع انسداد، کثیفی و رسوبات آن اقدام کنید. تمیزی فیلتر می‌تواند از ورود اجسام خارجی به این قطعه جلوگیری کند.
سوختگی موتور هیت پمپ در ماشین ظرفشویی
اختلال در سیم کشی 
چنانچه سیم‌های داخل دستگاه که به پمپ متصل هستند دچار قطعی باشند باعث کاهش عملکرد پمپ شده و به دنبال آن کد به نمایش درمی‌آید. 
خرابی برد
اختلال در عملکرد برد باعث عدم ارسال دستورات به پمپ، پایین آمدن مقاومت سیم پیچ، اختلال در میزان گردش پمپ، عملیات گرمایش آب و تخلیه آن می شود.

رفع خطا e20-f20 ظرفشویی بوش

1. برای رفع خطای e20 ظرفشویی باید در وهله اول سیم پیچ، موتور پمپ و گسل آن را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید و در صورت اطمینان از نقص این قطعات نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
2. همچنین می‌توانید اتصالات و سیم کشی این بخش را نیز بررسی کنید و از قطعی یا فرسودگی سیم‌ها اطمینان حاصل کرده و نسبت به ترمیم و  محکم سازی اتصالات اقدام کنید.
3. چنانچه طی مراحل فوق ارور برطرف نشد مشکل می‌تواند از برد دستگاه باشد که تعمیر آن فرایند بسیار تخصصی است و باید از نیروی تعمیرکار با تجربه برای تعویض یا رفع مشکل استفاده کنید. به این منظور می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
رفع خطا e20-f20 ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح