09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

23 ایراد متداول یخچال + راه حل برای رفع مشکلات

در این مقاله می خواهیم به 23 مورد از ایرادات متداول یخچال ها اشاره کنیم و راه حل برطرف کردن هر کدام از این موارد را به صورت ساده و کامل بیان کنیم . ایراداتی مانند چرا در یخچال آب جمع می شود؟ چرا در یخچال بسته نمیشه؟ و ... در این مقاله پاسخ داده شده است . پس با ما همراه باشید.

مشکلات و ایرادات یخچال

چرا در یخچال باز نمی شود؟

اگر در یخچال شما باز نمی شود و یا به سختی باز می شود مسلما دچار مشکل شده و باید مورد بررسی قرار بگیرد، خراب شدن و شکستگی لولا درب یخچال، پارگی و خراب شدن لاستیک دور درب و کثیف شدن دور درب یخچال و همچنین منقبض شدن هوای سرد داخل یخچال باعث می شود که شما با مشکل خراب شدن و باز نشدن درب یخچال و یا به سختی باز شدن آن مواجه شوید، در این صورت باید از تعمیر کار کمک گرفت و درب را مورد تعمیر قرار داد تا بتواند عملکرد خود را به دست بیاورد و بدون مشکل باز و بسته شود.  

چرا در یخچال باز نمی شود؟

چرا در یخچال آب جمع می شود؟

جمع شدن آب در جخچال یکی از مشکلات مهم و شایع می باشد که افراد در طول مصرف از یخچال با آن مواجه خواهند شد که در این صورت باید شیر تخلیه یخچال را مورد بررسی قرار بدهند که از داخل یخچال دچار گرفتگی و یخ زدگی و مسدودی نشده باشد و بتواند آب را به خارج هدایت کند که در صورت مسدودی و خرابی بخش خروجی آب به داخل یخچال می آید و در نتیجه تمام خوراکی ها از بین خواهند رفت و ای هم در کنار درب یخچال به بیرون نفوذ پیدا خواهد کرد، جمع شدن آب در یخچال باعث خرابی زیاد خوراکی ها خواهد شد و همچنین دمای هوای یخچال را هم کم و زیاد خواهد کرد. تجمع آب در یخچال و همچنین نبود راه خروج باعث می شود تا آب از یخچال سرازیر شود که سبب پوسیدگی بدنه خواهد شد.

چرا در یخچال بسته نمیشه؟

گاهی ممکن است پس از باز کردن درب یخچال دیگر نتوان آن را بست که در این صورت هوای داخل یخچال خارج می شود و مشکلات متعددی هم به وجود خواهد آمد، اگر درب یخچال کج شده باشد و یا دچار افتادگی شده باشد، اگر لاستیک های دور واره شده باشند و از همه مهمتر اگر مانعی برای بسته شدن درب یخچال وحدت داشته باشد سبب می شود تا درب یخچال بسته نشود و در نتیجه شما با مشملاتتی مانند تمام شدن هوا و گاز یخچال، برفک زدن یخچال، خراب شدن مواد غذایی مانند رب گوجه و ماست شوید از این رو باید این مشکل به سرعت حل گردد تا یخچال خراب نشود.  

چرا در یخچال بسته نمیشه؟

چرا در یخچال خود به خود باز میشه؟

گاه ممکن است که درب یخچال شما هم سر و صدای زیادی برای باز و بسته شدن ایجاد کند و هم ممکن است که خود به خود باز شود که این مشکل خرابی درب را نشان می دهد، لولا های درب یخچال اگر در جای خود نباشند و کج شوند و همچنین اگر لاستیک ها خاصیت خود را از دست داده باشند مسلما هم درب یخچال برای باز و بسته شدن صدای زیادی ایجاد می کند و هم ممکن است که درب خود به خود باز شود، از بین رفتن چسبندگی لاستیک های اطراف درب هم باعث می شوند تا درب یخچال شما خود به خود باز شود و به خوبی در جای خود قرار نگیرد که در این صورت باید لاستیک های آن را تعویض نمود.

چرا در یخچال خود به خود باز میشه؟

چرا در یخچال صحرایی از شن خیس استفاده میشه؟

شن های خیسی که در یخچال های صحرایی قرار می دهند همواره توانایی دارند تا دمای خنک را تا مدت زمان طولانی در خود حفظ کنند و همچنین از خراب شدن مواد خوراکی هم جلوگیری می کنند، شن ها به مرطوب ماندن محیط یخچال ها بیشتر کمک می کنند به همین دلیل است که در یخچال های صحرایی از شن استفاده می کنند تا بتوانند رطوبت موجود و خنکی ان را حفظ کنند و در نتیجه مواد خوراکی هم ماندگاری بیشتری پیدا کنند. 

چرا همه چیز در یخچال کپک میزنه؟

زمانی که خوراکی های شما اعم از ماست و رب گوجه و غیره در یخچال دچار کپک زدگی می شوند مسلما دمای یخچال تنظیم نیست و بیشتر خدای گرم وارد یخچال می شود و یخچال دچار نشتی گاز و هوا شده است. بالا رفتن رطوبت موجود در یخچال یعنی نشت آب هم می تواند یکی از علت های اصلی کپک زدن خوراکی ها در یخچال باشد. وجود ظروف تا متناسب و یا خوراکی هایی که دارای مقداری باکتری هستند هم باعث می شود تا سایر خوراکی ها در یخچال دچار کپک شوند و ماندگاری خود را به سرعت از دست بدهند. 

چرا یخچال روشن نمیشه؟

روشن نشدن یخچال می تواند هزینه های سنگینی را برای شما متحمل شود، البته روشن نشدن بخپال می تواند دلایل زیادی داشته باشد مثلا تامین برق یخچال دچار ایراد که می شود نمی تواند انرژی لازم را به موتور برساند که در این صورت باید فیوز، پریز و کابل برق یخچال را مورد بررسی قرار داد، خرابی رله استارت نمی گذارد که موتور برق را گرفته و روشن شود، خرابی ترموستات هم می تواند باعث روشن نشدن یخچال شود، خرابی سیم کشی، موتور و همچنین خرابی دیفرانست و برد الکترونیکی هم از مواردی هستند که باعث روشن نشدن یخچال می شوند و تعمیر کار باید آنها را بررسی و تعمیر کند تا یخچال دوباره به خوبی فعالیت کند. 

چرا یخچال روشن نمیشه؟

چرا یخچال روشن ولی سرد نمیشه؟

عواملی مانند مشکل در سیم کشی و تامین برق، خراب شدن ترموستات، نبودن یخچال در محیط مناسب، خرابی رله و کمپرسور یخچال، کار نکردن برد الکترونیکی و کمبود گاز یخچال باعث می شوند تا یخچال روشن باشد اما نتواند محیط خود را به خوبی خنک کند و در نتیجه تمام خوراکی های داخل یخچال پس از مدتی فاسد و خراب می شوند و یخچال هم بوی نامطبوعی خواهد گرفت، با بروز این مشکل باید آن را به سرعت تعمیر نمود تا دوباره عملکرد خود را به دست بیاورد و فضای داخل خود را خنک کند.

چرا یخچال روشن ولی سرد نمیشه؟

چرا لامپ یخچال روشن نمیشه؟

سوختن لامپ، اتصالی کردن و همچنین نرسیدم برق به موتور لامپ باعث می شود که هنگام بازکردن درب یخچال لامپ آن روشن نشود که این مشکل بزرگی است و به مرور زمان بر روی بخش های دیگر هم تاثیر می گذارد. در این زمینه باید بگوییم که رطوبت زیاد و یا ضربه خوردن به لامپ و یا اتمام شدن عمر مفید لامپ هم می تواند ازپلعیل اصلی روست نشدن و خاموش ماندن آن هنگام باز شدن درب گردد که در این صورت یا باید لامپ را تعویض نمود و یا اگر سیم کشی مشکل دارد باید آن را تعمیر کرد. 

چرا موتور یخچال را به رنگ سیاه می کنند؟

هر یک از بخش های یخچال دارای رنگی مشخص هستند، موتور یخچال اصولا به رنگ سیاه طراحی و تولید می شود، این محصول از کیفیت بالایی برخوردار است ورقه خوبی گاز مورد نیاز یخچال را در خود نگه می دارد، دلیل سیاه کردن این قطعه آن است که گازی که از داخل یخچال به موتور بازگشت داده می شود دمای زیادی دارد و رنگ سیاه موتور کمک می کند تا گرما به بیرون راه پیدا کند و موتور به سرعت خنک شود و گرمای زیادی را در خود ذخیره نکند و در نتیجه یخچال عملکرد بهتری از خود نشان بدهد و دچار سوختگی و خرابی نشود. 

چرا موتور یخچال را به رنگ سیاه می کنند؟

چرا محافظ یخچال روشن نمیشه؟

محافظی که بر سر راه یخچال قرار می دهید تا از نوسانات برقی جلوگیری کند و از سوختن یخچال جلوگیری نماید همواره ممکن است که خود دچار خرابی شود و به درستی روشن نشود که در این صورت عملکرد آن بر روی یخچال هم تاثیر مستقیم می گذارد و باید به سرعت مورد تعمیر قرار بگیرد تا برق یخچال را در اختیار آن قرار بدهد. خرابی محافظ می تواند به دلیل قطع شدن کابل و خروجی آنها باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

چرا باید یخچال از دیوار فاصله داشته باشه؟

هوای گرم آسیا حدی به یخچال وارد می کند و باعث می شود تا موتور یخچال گرم شده و در نتیجه عملکرد خود را از دست بدهد و نتواند هوای خنک را برای داخل یخچال تولید کرده و به آن برساند به همین دلیل است که باید یخچال را در محیطی باز قرار داد که از دیوار هم فاصله داشته باشد و هوا در پشت آن به خوبی تهویه شود و کردی پیدا کند. فاصله استاندارد یخچال از دیوار باعث می شود تا عمر بیشتر داشته باشد و دچار گرمی و سوختگی نشود. 

چرا یخچال های جدید و امروزی برفک نمی زنند؟

دستگاه های به روز و پیشرفته ای امروزه بر روی یخچال ها نصب شده است که هوای داخل آنها را هم خنک تر و هم به سرعت تهویه می کنند و در نتیجه از برفک زدن آنها جلوگیری می نمایند، این گونه یخچال ها دمایی متناسب با هوای محیط دارند و می توانند بدون هیچ گونه یخ زدگی و برفکی به خوبی خوراکی ها را منجمد و خنک کنند.

چربرفک یخچال

چرا دیوار های یخچال داغ میشه؟

در صورتی که هوای محیط گرم باشد، موتور یخچال فعالیت زیادی داشته باشد و از همه مهمتر یخچال در محیط مناسبی قرار نگرفته باشد مسلما دیواره یخچال ها گرم خواهد شد و داغ می کند، اگر لوله های کندانسور دچار گرفتگی شده باشند و سیم پیچی های آن هم آلوده شده باشد، فن درست فعالیت نکند و یخچال بیش از حد توان در باشد بدنه آن داغ می شود و نمی توان خنکی را به تمام خوراکی ها برساند و در نتیجه دچار خرابی و نقص فنی خواهد شد. 

چرا یخچال و فریزر یکسره کار می کنند؟

یخچال و فریزر ها اصولا دارای درجه اتوماتیک هستند که به صورت خودکار خاموش و روشن می شوند حال اگر یخچال و فریزر به صورت یکسره کار کند مسلما دچار نقص فنی شده و باید به تعمیر کار مخصوص مراجعه کرد تا آن را مورد بررسی و عیب یابی قرار بدهد، خراب شدن دیفرانست، خراب شدن کمپرسور، خراب شدن اپراتور، خراب شدن سنسور، دمای نامناسب یخچال و نشتی گاز و خراب شدن ترموستات و مواردی دیگر باعث می شود که یخچال و فریزر به صورت یکسره فعالیت کند و در نتیجه یخچال شما دچار سوختگی و خرابی شود که هزینه سنگینی را به همراه دارد.

چرا یخچال فریزر بدون برفک یخ میزنه؟

اگر یخچال فریزر بدون برفک شما دچار یخ زدگی می شود مسلما دلایل قابل قبولی دارد که از این دلایل می توان به وجود گرما و بخار زیاد در محیط اطراف یخچال فریزر، عایق بندی نامناسب یخچال فریزر اشاره کرد، این دو عامل گفته شده بیشترین تاثیر منفی را بر روی یخچال فریزر های بدون برفک می گذارند و باعث می شوند تا آنها دچار یه زدگی و برفک شوند که ضرر و آسیب زیادی به آنها وارد می کند و عملکردشان را مختل خواهد کرد. 

چراغ چراغ یخچال چشمک میزنه؟

یخچال ها اصولا دارای سه چراغ هستند که به رنگ سبز و قرمز و زرد هستند و هر کدام عملکردی از یخچال را نشان می دهند و زمانی که یخسار یخچال روشن است چراغ زرد رنگ آن چشمک می زند و زمانی که چراغ قرمز چشمک می زند اصولا یخچال دچار نقص فنی و خرابی شده است و اگر دمای یخچال تنظیم نباشد، محیط بیرونی و دمای هوا بالا باشد، قطعات آن دچار خرابی و نقص شده باشند و اگر یخچال خود به خود ریست شده باشد مسلما چراغ قرمز خود نمایی خواهد کرد و شروع به چشمک زدن می کند تا شما آن را بررسی و تعمیر کنید.

چرا درجه یخچال بالا می‌ره و چشمک میزنه؟

در صورتی که شما یخچال خود را در محیطی گرم و نزدیک حمام و بخار و نزدیک دیوار قرار داده باشید و درب آن به درستی بسته نشود و فعالیت ترموستات و موتور بالا برود و یخچال بیش از اندازه در باشد مسلما درجه یخچال بالا می رود و چراغ آن شروع به چشمک زدن می کند تا به خوبی آن را بررسی کنید که در زمان کوتاهی مشکل آن رفع شود و عملکرد خود را از دست ندهد و دچار خرابی نشود. 

چرا رادیات یخچال یخ میزنه؟

رادیات یکی از اصلی ترین بخش آن می باشد که وظیفه اصلی آن را تک کردن محیط یخچال است و در نتیجه باید در محیطی خنک باد تا بتواند فعالیت خود را به درستی انجام بدهد و اگر این بخش از یخچال دچار یه زدگی و انجماد شود خبر از گرم بودن دمای اطراف و فعالیت زیاد رادیات می دهد که در این صورت باید محیط یخچال را تغییر داد و یا پنجره ای در بخش پشتی آن باز کرد تا هوا تهویه شود.

رادیات یخچال

چرا یخچال فیوز را می‌پراند؟

اتصالی سیم پیچی های یخچال و قطعی موتور باعث می شود تا هنگام وصل کردن یخچال به برق فیوز دچار نوسانات شود و از بخش خود خارج شود. البته گاه ممکن است که یخچال دچار نشتی آب شود که این آب ها به سیم کشی ها وارد می شوند و عملکرد آنها را مختل می نمایند و در نتیجه هنگام زدن یخچال به برق فیوز می‌پرد که این مشکل آسیب زیادی به یخچال و سایز لوازم برقی وارد می کند. 

چرا نباید درب یخچال باز بماند؟

باز ماندن درب یخچال همواره مشکلات متعددی را به همراه خود دارد به همین دلیل است که متخصصان توصیه کرده اند که درب یخچال نباید باز بماند، از شایع ترین این عوامل می توان به کم شدن گاز و هوای خنک داخل یخچال و همچنین می توان به خراب شدن خوراکی ها اشاره کرد از این رو از بسته شدن درب یخچال اطمینان حاصل کنید.

در یخچال نیاید باز بماند

چرا سطح خارجی یخچال را سفید می سازند؟

رنک سفید به دلیل این که دما و گرمای محیط را به خود جذب نمی کند مسلما بهترین گزینه و انتخاب برای بدنه یخچال به شمار می رود، رنگ های تیره گرمای بیشتری را جذب می کنند که به یخچال هم فشار وارد می شود و در نتیجه متخصصان از رنگ سفید برای تولید استفاده می کنند که داخل یخچال خنک تر باشد و همچنین این رنگ با انواع دکوراسیون ها هم ست می شود و جلوه خاصی دارد.

چرا فریزر سرد اما یخچال نه و یا بالعکس؟

یخچال فریزر هایی که بر روی هم هستند دارای یک موتور می باشند که گاه ممکن است اتصالات و لوله هایی که به یک بخش متصل است دچار گرفتگی شوند که همین امر باعث می شود تا یخچال یا فریزر دچار قطعی شده و سرد نشود، در این صورت یا یخچال خنک است و یا فریزر که باید به تعمیر کار مراخعه کنید تا لوله ها و اتصالات را بررسی کند و آن را تعمیر نماید. 

در صورت نیاز به تعمیر یخچال می توانید با ما در تماس باشید .

تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221

چراغ یخچال روشن است ولی کار نمیکند !

در زمانی که چراغ یخچال روشن است ولی کار نمیکند ، موارد مختلفی می تواند دلیل این اتفاق و. خرابی باشد . احتمالاتی که می توان داد عبارت است از : خراب شدن کمپرسور ، رله استارت و یا حتی خرابی برد . هر کدام از این دلایل ، نیاز به مراجعه تعمیرکار حرفه ای یخچال دارد . در صورت نیاز می توانید با ما تماس بگیرید .

چرا در یخچال باز نمی شود؟
خراب شدن و شکستگی لولا درب یخچال، پارگی و خراب شدن لاستیک دور درب و کثیف شدن دور درب یخچال و همچنین منقبض شدن هوای سرد داخل یخچال باعث می شود که شما با مشکل خراب شدن و باز نشدن درب یخچال و یا به سختی باز شدن آن مواجه شوید.
چرا در یخچال آب جمع می شود؟
باید شیر تخلیه یخچال را مورد بررسی قرار بدهند که از داخل یخچال دچار گرفتگی و یخ زدگی و مسدودی نشده باشد و بتواند آب را به خارج هدایت کند که در صورت مسدودی و خرابی بخش خروجی آب به داخل یخچال می آید .
چرا در یخچال بسته نمیشه؟
اگر درب یخچال کج شده باشد و یا دچار افتادگی شده باشد، اگر لاستیک های دور واره شده باشند و از همه مهمتر اگر مانعی برای بسته شدن درب یخچال وحدت داشته باشد سبب می شود تا درب یخچال بسته نشود.
چرا یخچال روشن نمیشه؟
روشن نشدن یخچال می تواند هزینه های سنگینی را برای شما متحمل شود، البته روشن نشدن بخپال می تواند دلایل زیادی داشته باشد مثلا تامین برق یخچال دچار ایراد که می شود نمی تواند انرژی لازم را به موتور برساند که در این صورت باید فیوز، پریز و کابل برق یخچال را مورد بررسی قرار داد، خرابی رله استارت نمی گذارد که موتور برق را گرفته و روشن شود، خرابی ترموستات هم می تواند باعث روشن نشدن یخچال شود، خرابی سیم کشی، موتور و همچنین خرابی دیفرانست و برد الکترونیکی هم از مواردی هستند که باعث روشن نشدن یخچال می شوند و تعمیر کار باید آنها را بررسی و تعمیر کند تا یخچال دوباره به خوبی فعالیت کند.
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح