09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

8 ایراد متداول در جارو برقی + آموزش رفع آن

جاروبرقی یکی از مهمترین لوازم برقی در خانه به حساب می آید که مشکل در کارکرد آن می تواند اکثر کارهای خانه را عقب بیندازد. 

چرا جاروبرقی روشن نمیشه ؟

جاروبرقی یکی از مهمترین لوازم برقی در خانه به حساب می آید که مشکل در کارکرد آن می تواند اکثر کارهای خانه را عقب بیندازد. در بعضی از مواقع که قصد استفاده از جاروبرقی را دارید متوجه می‌ شوید که جارو برقی روشن نمی شود. در واقع عوامل گوناگونی زمینه‌ ساز ایجاد این مشکل هستند. به عنوان مثال ممکن است مشکل روشن نشدن جاروبرقی از پریز برق باشد. در این صورت می توانید برای اطمینان از وجود این مشکل جارو برقی را به پریز دیگری متصل کنید.

چرا جاروبرقی روشن نمیشه

علاوه بر این ممکن است سیم رابط برق قطعی داشته باشد. اما در بعضی از مواقع مشکل از خود جاروبرقی است به عنوان مثال ممکن است موتور جاروبرقی داغ شده و به وسیله سنسور ترموستات خاموش شود. در این صورت در زمانی که دمای جاروبرقی پایین نیاید موتور روشن نمی شود. علاوه بر این ممکن است مشکل بزرگتر از چیزی که فکر می کنید باشد. به طوری که یکی از قطعات برد الکترونیکی جاروبرقی خراب شده باشد. 

چرا جاروبرقی مکش ندارد ؟

یکی از مشکلات رایجی که برای جاروبرقی به وجود می‌ آید عدم مکش آن است. در بعضی از مواقع هنگام استفاده از جاروبرقی متوجه می‌ شوید که آشغال های موجود بر روی زمین را به خوبی جمع نمی‌ کند و مکش قدرتمندی ندارد. عواملی نظیر ایجاد مشکل در موتور جاروبرقی، درست کار نکردن موتور و همچنین پر بودن کیسه جاروبرقی و مسدود بودن لوله خرطومی آن از جمله دلایل مکش نداشتن جارو برقی است. علاوه بر این عامل دیگری نظیر کثیف بودن و پاره بودن فیلتر جارو برقی می تواند موجب ایجاد این مشکل شود.
چرا جاروبرقی مکش ندارد
در واقع اگر کیسه جاروبرقی پاره شود آشغال ها و گرد و خاک وارد موتور جاروبرقی می‌ شوند که در نهایت موتور جاروبرقی را می سوزانند. از این رو قبل از استفاده از جاروبرقی حتماً باید از خالی بودن کیسه و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین یکی از دلایل کار نکردن جاروبرقی پرشدن کیسه آن است. اما یکی دیگر از دلایلی که موجب کار نکردن جاروبرقی می شود کثیف بودن فیلتر است. لذا همواره باید این موارد را مد نظر قرار دهید و قبل از روشن کردن جاروبرقی حتما آن را بررسی کنید. 

چرا جاروبرقی داغ میکنه ؟

یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی داغ شدن آن است. در حقیقت عوامل مختلفی موجب داغ شدن موتور جاروبرقی می شوند. هر یک از عوامل دلایل بسیار زیادی دارند که یکی از آن استفاده نادرست از جاروبرقی است. از جمله عوامل داغ شدن جاروبرقی شامل خراب بودن فن موتور و لاستیک نگهدارنده موتور است. در این صورت شما باید به سراغ متخصصی بروید که در زمینه تعمیر جاروبرقی اطلاعات و دانش و فنی زیادی داشته باشد. علاوه بر این نیم سوز شدن و یا زیاد بودن بار موتور جاروبرقی و خرابی ترموستات که جز سنسور دما در جاروبرقی به حساب می آید هم از دیگر دلایل داغ کردن جاروبرقی است. اما در بعضی از مواقع مشکل از موتور و ترموستات جاروبرقی نیست. لذا کثیف بودن فیلتر و یا پر بودن کیسه و مخزن جاروبرقی و مسدود بودن لوله خرطومی آن از دیگر دلایل داغ کردن جاروبرقی است. در حقیقت ترموستات یکی از قطعات بسیار مهمی در جاروبرقی است که کاربرد آن خاموش کردن جاروبرقی در هنگام داغ شدن موتور است. اگر به هر دلیلی ترموستات خراب شود موجب پیچیدن بوی داغی در محیط می شود. 

چرا جاروبرقی یهو خاموش شد ؟

عوامل زیادی موجب خاموش شدن جاروبرقی حین کار می شوند که یکی از مهمترین آن خرابی دکمه سوئیچ و یا همان دکمه خاموش و روشن جاروبرقی است. زیرا زمانی که شما جاروبرقی را روشن می کنید و دکمه سوئیچ آن را فشار می دهید شاسی دستگاه به بیرون می پرد و جارو برقی را خاموش می کند. علاوه بر این ممکن است بعضی از دلایل خاموش شدن یکهویی جاروبرقی مشکلات مکانیکی نباشد و از جمله ایراد های الکترونیکی مانند قرار گرفتن نادرست دوشاخه جاروبرقی در پریز باشد. اما اگر مشکل از پریز دستگاه نباشد باید به سراغ افراد متخصصی بروید که با عیب یابی درست جارو برقی تان را تعمیر کنند.

چرا جاروبرقی یهو خاموش شد

علاوه بر این خراب شدن ترموستات و مسدود شدن لوله جاروبرقی، اتصالی در سیم برق جاروبرقی و قطع شدن آن و مسدود شدن فیلتر جاروبرقی و پرشدن کیسه زباله از جمله دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی هستند. 

چرا جاروبرقی صدا می دهد ؟

اما یکی دیگر از مشکلاتی که مصرف کنندگان جاروبرقی با آن مواجه می شوند صدای زیاد جاروبرقی است. در حقیقت یکی از دلایلی که موجب افزایش صدا و بلندتر شدن صدای جاروبرقی می شود کثیف بودن فیلتر جاروبرقی است. از این رو هر از گاهی باید برای تمیز کردن و سرویس کردن جاروبرقی وقت بگذارید و فیلتر کیسه زباله و لوله خرطومی آن را تمیز کنید تا اگر گرد و خاک و آشغال هایی در لوله خرطومی و یا کیسه زباله وجود دارد را جمع آوری کنید. در واقع زمانی که فیلتر جاروبرقی کثیف باشد دستگاه قدرت کافی برای مکش ندارد. به همین دلیل موجب افزایش سر و صدا آزار دهنده می شود.

چرا جاروبرقی صدا می دهد

علاوه بر این مسدود شدن خرطومی جاروبرقی یکی از دلایل افزایش صدای ناخوشایند در این دستگاه است. به همین جهت اگر مواردی نظیر آشغال و یا اسباب بازی کودک تان درون لوله خرطومی گیر کرده است سعی کنید آن را با استفاده از یک شی بلند و نازک از خرطومی بیرون بیاورید. همچنین خرابی فن موتور دستگاه یکی دیگر از دلایل افزایش صدا در این دستگاه است. 

چرا جاروبرقی بوی سوختگی میدهد ؟

بوی سوختگی در جارو برقی دلایل بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال یکی از مهمترین دلایلی که موجب انتشار بوی سوختگی از جاروبرقی می شود سوختن موتور دستگاه است. در حقیقت عدم نگهداری صحیح از جاروبرقی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل سوختن موتور جاروبرقی است. به عنوان مثال اگر شما پاکت های جاروبرقی را به زودی تعویض و آشغال آن را خالی نکنید موجب رفتن گرد و خاک و آشغال به درون موتور می‌ شود و می‌ تواند یکی از مهمترین دلایل سوختن موتور جاروبرقی باشد. ایجاد مشکل در تسمه جاروبرقی یکی از شایع ترین دلایلی است که موجب انتشار بوی سوختگی از جاروبرقی می شود.

 جاروبرقی بوی سوختگی میدهد چرا

اما در بعضی از مواقع مشکل در برد جاروبرقی هم می‌ تواند موجب انتشار بوی سوختگی و آزاردهنده از دستگاه باشد. دلایل دیگر نظیر سوختگی فیوز جاروبرقی و ورود رطوبت به درون دستگاه و کثیف بودن فیلتر جاروبرقی و همچنین وجود آشغال در آن از جمله دلایل مهم ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی هستند. 

چرا جاروبرقی خاک میده ؟

تا بحال برای اکثر افراد پیش آمده که قصد تمیز کردن خانه را داشتند و متوجه شدند که جاروبرقی شان خاک می دهد و بیشتر خانه را کثیف تر می کند. عوامل زیادی موجب می‌ شود تا جاروبرقی خاک دهد و محیط زندگیتان را کثیف تر کند. یکی از مهمترین دلایل خالی نکردن به موقع کیسه جاروبرقی است. زمانی که کیسه جاروبرقی پر شود دیگر حجم خالی برای جمع آوری آشغال و گرد وخاک ندارد. به همین جهت گرد و خاک را به بیرون می ریزد و موجب خاک دادن جاروبرقی می شود. توجه داشته باشید در این صورت احتمال سوختگی موتور جاروبرقی وجود دارد. همواره سعی کنید که در زمان مناسب کیسه دستگاه را تعویض و یا خالی کنید. کثیف بودن فیلتر جاروبرقی یکی از دلایلی است که موجب خاک دادن آن می‌ شود. از این رو بهترین کار تعویض و تمیز کردن فیلتر است.

چرا جاروبرقی بو میده ؟

در قسمت فوق عواملی که موجب انتشار بوی سوختگی از جاروبرقی می شوند را بیان کردیم. در واقع هنگامی که محیط خیس و مرطوب را جارو بکشید و قطرات آب به درون جاروبرقی رود موجب سوختن دستگاه می شود. زمانی که دستگاه بوی سوختگی از آن منتشر می‌ شود نشانه سوختن موتور است. علاوه بر این عدم تعویض به موقع پاکت جاروبرقی و سوختگی فیوز دستگاه و حتی بیش از حد کار کردن موتور جاروبرقی می‌ تواند از جمله دلایل دیگری باشد که موجب بو دادن جارو برقی می شوند. همانطور که مشاهده کردید عدم تعویض و شستشوی فیلتر جاروبرقی و استفاده نادرست و تعویض نکردن به موقع کیسه جاروبرقی از جمله دلایل بسیار مهمی هستند که موجب بو دادن جارو برقی می شوند. شما عزیزان می توانید با استفاده درست و سرویس کردن به موقع جاروبرقی از ایجاد مشکلات در این دستگاه جلوگیری به عمل آورید. توجه داشته باشید که اگر شما به خوبی به صورت اصولی و صحیح از جاروبرقی استفاده کنید طول عمر آن را افزایش می دهید. 

چرا جاروبرقی مکش ندارد ؟
واملی نظیر ایجاد مشکل در موتور جاروبرقی، درست کار نکردن موتور و همچنین پر بودن کیسه جاروبرقی و مسدود بودن لوله خرطومی آن از جمله دلایل مکش نداشتن جارو برقی است. علاوه بر این عامل دیگری نظیر کثیف بودن و پاره بودن فیلتر جارو برقی می تواند موجب ایجاد این مشکل شود.
چرا جاروبرقی داغ میکنه ؟
از جمله عوامل داغ شدن جاروبرقی شامل خراب بودن فن موتور و لاستیک نگهدارنده موتور است.
چرا جاروبرقی یهو خاموش شد ؟
عوامل زیادی موجب خاموش شدن جاروبرقی حین کار می شوند که یکی از مهمترین آن خرابی دکمه سوئیچ و یا همان دکمه خاموش و روشن جاروبرقی است
چرا جاروبرقی صدا می دهد ؟
یکی از دلایلی که موجب افزایش صدا و بلندتر شدن صدای جاروبرقی می شود کثیف بودن فیلتر جاروبرقی است.
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح