09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

ارور e25 ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

با توجه به مشابه بودن پیغام خطاهای e21 تا E25 در ظرفشویی بوش حول محور عدم تخلیه آب از دستگاه و مرتبط بودن این ارور با مجاری تخلیه و خرابی پمپ تخلیه، باید با بررسی‌های دقیق‌تر محل اصلی خرابی مشخص شود. طراحان کمپانی بوش با تعبیه سیستم کدنویسی و عیب یابی هوشمند کمک بزرگی به عیب یابی صحیح و درک بهتر از قطعه معیوب به کاربران و تعمیرکاران عرضه کرده‌اند.
به طور کلی ارور E25 ماشین ظرفشویی بوش به مفهوم مشکل در پمپ تخلیه و عدم خروج آب کثیف است. اگرچه در ارور e24 این پیغام به منزله هشدار درباره انسداد  فیلتر پمپ بود اما کد e25 به این معنی است که آب از فیلتر عبور کرده و در قسمت پمپ و شلنگ تخلیه دچار گرفتگی شده است. آب کثیف و کف ماشین ظرفشویی تنها از یک مسیر عبور می‌کند و این مسیر متشکل از فیلتر، پمپ، شلنگ تخلیه و مجاری فاضلاب است و هرگونه گرفتگی در این مسیر می‌تواند مانع از خروج آب شود.
مهمترین تفاوت مفهومی ارور e ۲۴ و e25 این است که در ارور 24 گرفتگی و انسداد فیلتر تخلیه و مجاری فاضلاب می‌تواند دخیل باشد اما در ارور ۲۵ عمدتا سوختگی و اختلال در پمپ تخلیه اصلی‌ترین مشکل است.
پیغام خطای e25 و f25 در ماشین ظرفشویی بوش

علت بروز ارور e25 در ماشین ظرفشویی بوش

معیوب شدن پمپ تخلیه
قطعه پمپ تخلیه دارای اجزای متنوعی مانند دریچه تخلیه، موتور، پروانه و کیت تخلیه است که این اجزا در کنار هم و با هماهنگی با مکش آب آن را به سمت مجاری تخلیه هدایت می‌کنند. هر گونه اختلال در اجزای پمپ می‌تواند بازدهی و عملکرد این قطعه را با مشکل مواجه کرده و آن را در مکش آب و تخلیه آن ناتوان کند. وجود شی خارجی در قسمت پروانه پمپ و یا سوختگی آن نیز می‌تواند باعث عدم تخلیه آب شود کد e24 به همراه صدای تق تق  می‌تواند بیانگر اختلال در عملکرد پمپ تخلیه باشد که تعویض آن بهترین اقدام است.
گرفتگی شلنگ تخلیه 
در بسیاری از مواقع با اطمینان از سلامت پمپ تخلیه ارورe25 می‌تواند مربوط به اختلال در شلنگ تخلیه و فاضلاب یا  گرفتگی و انسداد آن باشد. اگر علاوه بر کد e25 در پاره‌ای از مواقع با پیغام ۲۴ و در کنار آن صدای خرخر مواجه شده‌اید می‌توانید محدوده تمرکز خود را به سمت شلنگ تخلیه ببرید، صدای خرخر هشدار دهنده انسداد لوله تخلیه و وجود مانع بر سر راه عبور آب خواهد بود.
گرفتگی شلنگ تخلیه در ماشین ظرفشویی بوش
خرابی هیت پمپ ظرفشویی بوش ( موتور ) 
یکی از متفاوت‌ترین گزینه‌ها در بروز ارور e25 و عدم تخلیه آب می‌تواند مربوط به آسیب دیدگی پمپ یا موتور ظرفشویی باشد. این موتور علاوه بر گرمایش آب وظیفه آبپاشی با فشار بر روی ظروف را دارد و خراب شدن سیدهای داخلی آن می‌تواند باعث کاهش فشار آب و بروز  کد e25 بر روی پنل دستگاه شود. اسیدشویی و مخزن شویی به شکل تخصصی هر ساله برای ماشین ظرفشویی می‌تواند از بروز این مشکل بکاهد.
البته آسیب دیدگی پمپ و برطرف کردن این مشکل بسیار تخصصی بوده و باید با ابزارآلات و آگاهی کافی جهت رفع مشکل بدون بروز صدمات اقدام شود.
خرابی شلنگ تخلیه 
آب جمع آوری شده از طریق پمپ معمولاً با کمک شلنگ تخلیه به مسیر و مجاری فاضلاب هدایت  و باعث خارج شدن آب کثیف از ماشین ظرفشویی می‌شود. به مرور زمان عبور ذرات و رسوبات از فیلترها و وارد شدن آن به شلنگ تخلیه باعث تجمعات مواد غذایی و انسداد شلنگ می‌شود که  در بروز کد e25 نیز می‌تواند مهم تلقی شود.

مراحل رفع ارور e25 در ماشین ظرفشویی بوش

گفتیم که  پیغام خطای e25می‌تواند مربوط به خرابی پمپ تخلیه باشد که باید در وهله اول سلامت سیم پیچ‌ها و اتصالات آن توسط اهم متر اندازه‌گیری شود یا در صورت خرابی کیت و دفرمه شدن پروانه پمپ باید نسبت به تعویض آن اقدام شود. برای دسترسی به پمپ تخلیه باید پنل زیرین دستگاه برداشته شده و با جداسازی کانکتور و شلنگ ورودی زبانه قفل باز شده و سپس با چرخاندن آن در جهت عقربه‌های ساعت پمپ تخلیه برداشته شده و قطعه جدید جایگزین شود.
در صورت سلامت پمپ باید مسیرهای تخلیه اعم از شلنگ تخلیه و مجاری فاضلاب بررسی شده و در صورت وجود انسداد، رسوبات و چربی‌ها با کمک آب گرم یا فنر این گرفتگی برداشته شود.
در صورت تاب خوردگی یا پارگی شلنگ و اقدام به تعویض آن باید با دسترسی به پنل زیرین دستگاه و بازسازی بست‌های فلزی، شلنگ از پمپ باز شده و شلنگ جدید به پمپ متصل شود.
چنانچه مشکل در انسداد فیلترها بود، می‌توانید پس از بیرون آوردن سبدها و باز کردن پنل زیرین فیلترها را بیرون آورده و با کمک برس یا مسواک نرم رسوبات و چربی‌های آن را با کمک آب داغ شستشو داده و سپس در جای خود قرار دهید.
البته می‌توانید برای باز کردن انسداد شلنگ تخلیه  محلول تمیز کننده و سرکه را با اضافه کردن به دستگاه و روشن کردن آن استفاده کنید. با کمک جوش شیرین در سیکل دوم شستشو می‌توانید علاوه بر تمیزی بهتر بوی سرکه را نیز از بین ببرید.
استفاده از مواد جرم‌گیر و رسوب‌زدا می‌تواند باعث از بین بردن رسوبات و تجمعات و باز شدن مسیرهای تخلیه و جلوگیری از خرابی زودرس پمپ و قطعات دستگاه شود.
مراحل رفع ارور e25 در ماشین ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح