09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E05 یا F05 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

در ماشین ظرفشویی بوش که جزو هوشمندترین دستگاه‌های خانگی محسوب می‌شود، تعبیه سیستم عیب یابی و پیغام های خطا که نشانگر نقص در قطعات داخلی یا حسگرها و سنسورهای دستگاه است باعث شده بسیاری از این کدهای خطا بدون هزینه تنها با دانش فنی کاربر با چند روش ساده برطرف شود. اما بسیاری از این ارورها پیچیده بوده و اقدام به بررسی خودسرانه آن می‌تواند مشمول هزینه‌های مازاد به غیر از قطعه معیوب شود. از جمله خطاهایی که در هر صورت شما را ملزم به برقراری ارتباط با تکنسین متخصص برای برطرف سازی آن می‌کند ارور e05 در ظرفشویی بوش است.
 مفهوم کدe05 پر شدن بیش از حد ظرفشویی بوش با آب و عدم توانایی سنسور تشخیص سطح آب در اندازه‌گیری آن و جلوگیری از پر شدن اضافه مخزن است. در آبگیری بیش از حد مخزن قطعاتی مانند سوئیچ آب، سنسور تشخیص سطح آب، برد الکترونیکی و شیر برقی دخیل هستند و اختلال در فعالیت هر کدام از این قطعات می‌تواند به وجود آورنده این پیغام خطا باشد.
پیغام خطای e05 و f05 در ماشین ظرفشویی بوش

علت نمایش و بروز ارور e05 در ظرفشویی بوش

به طور کلی در فرایند آبگیری دستگاه، جریان آب از طریق لوله‌ها و شیر برقی به داخل مخزن ورود پیدا کرده و پس از رسیدن به سطح معین دستور توقف آن توسط سنسور تشخیص سطح آب به برد الکترونیکی ارسال شده و قطعه برد با صدور سیگنال مربوطه به شیر برقی باعث انسداد مسیر ورود آب توسط آکوا استپ می‌شود. به طور کلی در بروز ارور e05 موارد زیر می‌تواند مهم تلقی شود.
معیوب شدن سنسور تشخیص سطح آب
مختل شدن عملکرد سنسور تشخیص سطح آب باعث می‌شود این حسگر هیچگونه اطلاعاتی از میزان سطح آب موجود در مخزن نداشته و به دلیل عدم ارسال اطلاعات لازم به برد باعث آبگیری متوالی دستگاه و پر شدن بیش از حد آن شود.
خرابی شیر برقی
با پر شدن مخزن دستگاه حسگر تشخیص سطح آب سیگنال‌های لازم را به برد ارسال کرده تا بتواند دستور قطع آب را به شیر برقی ارسال کند، معیوب شدن شیر برقی، انسداد یا اختلال در عملکرد آن می‌تواند باعث ناتوانی آن در قطع آب و مسیر ورودی شده و آبگیری ادامه دار باشد و تبعاتی مانند نشت آب و ارور پدیدار شود.
خرابی برد
با توجه به اینکه کلیه سیگنال‌ها و اطلاعات از طریق برد جمع آوری شده و دستورات لازم از این قطعه به تمامی حسگرها و قطعات ارسال می‌شود، نقص در عملکرد برد الکترونیکی می‌تواند باعث عدم دریافت و ارسال سیگنال‌ها شده و فرایند آبگیری با مشکل مواجه شود.
علت نمایش و  بروز ارور e05 در ظرفشویی بوش

مراحل رفع ارور e05 در ظرفشویی بوش

برای برطرف سازی ارور e05 در صورت اطمینان از مرتبط بودن آن با خرابی سنسور تشخیص سطح آب باید این حسگر مورد بررسی قرار بررسی قرار گرفته و در صورت عدم انسداد و کثیفی یا گرفتگی آن و سالم بودن از نظر اتصالات با برد باید در مرحله آخر قطعه تعویض گردد.
اما در صورت خراب بودن شیر برقی و نمایان شدن ارور e05 قطعه aqua stop باید عیب یابی شده و در صورت انسداد و تجمع رسوبات مسیر آن بازگشایی و در صورت خرابی هر یک از قطعات جزئی آن باید تعمیر یا تعویض شود.
چنانچه حسگر تشخیص آب و قطعه شیر برقی سالم بودند، در مرحله آخر مشکل می‌تواند از خرابی برد باشد که باید توسط اهم متر عیب یابی شده و در صورت مشکل جزئی تعمیر و یا گستردگی خرابی‌ها این قطعه مادر تعویض شود تا فرایند کارکرد دیگر قطعات نیز با مشکل مواجه نشود.
با توجه به اتصالات ریز و متعدد برد عیب یابی و ترمیم و تعویض آن باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای و کاربلد انجام شود.
مراحل رفع ارور e05 در ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح