09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E03 یا F03 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

اگر شما هم این مقاله را باز کرده اید، پس قطعاً به دنبال علت ایجاد کد ظرفشویی بوش E03 و راه هایی برای برطرف کردن آن می باشید. معمولاً زمانی که مشکل آبرسانی در ماشین ظرفشویی برند بوش وجود دارد این کد بر روی صفحه نمایش آن نشان داده می شود و باید هرچه سریع تر به برطرف کردن آن پرداخت. اگر می خواهید از علل اصلی ایجاد کد ظرفشویی بوش e03 آشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را با دقت مورد بررسیتان قرار دهید.

کد خطا E03 یا F03 ظرفشویی بوش

کد ظرفشویی بوش E03 چیست؟

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، در ماشین ظرفشویی برند بوش ممکن است کد های مختلفی بر روی صفحه نمایشگر ایجاد شود که هر یک از آن ها مفهوم و ماهیت مخصوص به خود را دارند. ارور e03  یا f03 یکی از آن کدهایی است که حتماً باید توسط تکنسین های ماهر مورد بررسی و برطرف شدن قرار گیرد. اگر مشکل آبرسانی در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد و حتی دمای آب ورودی مطلوب نباشد، در این صورت این کد بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نشان داده می شود. با ما همراه بمانید تا دلایل ایجاد این مشکل را در ادامه برایتان به طور کامل و جامع شرح دهیم.

کد ظرفشویی بوش E03 چیست؟

بررسی علل ایجاد کد ظرفشویی بوش E03

دلایل مختلفی باعث ایجاد این کد بر روی صفحع نمایشگر می شود که اگر می خواهید به تعمیرات آن بپردازید، باید حتماً از دلایل به طور کامل آگاه باشید. البته توجه داشته باشید که تعمیرات و برطرف کردن کد ماشین های ظرفشویی برند بوش کار هر کسی نیست و قطعاً باید متخصصان در این زمینه اقدام به برطرف کردن این مشکل نمایند. اما با این حال از مهم ترین علل ایجاد کد ظرفشویی بوش e03 می توان به موارد زیر اشاره کرد:
خراب شدن برد دستگاه
اولین و مهم ترین دلیل ایجاد این کد خراب شدن برد ماشین ظرفشویی است. همانطور که می دانید بر روی لوازم خانگی برقی یک قطعه ای به نام برد وجود دارد که وظیفه دریافت و انتقال اطلاعات به قطعات را دارد. حال اگر برد دستگاه مورد آسیب قرار گیرد، پیام های اشتباه به قطعات ارسال می شود و حتی در مواقعی پیام قطعات به طور نادرست به سمت برد منتقل خواهد شد. به طور کلی می توان گفت برد ماشین ظرفشویی بوش بسیار حساس بوده و اگر مورد آسیب قرار گیرد حتماً باید توسط تکنسین های ماهر تعمیرات شود. 
خراب شدن برد ماشین ظرفشویی
خراب شدن هیتر
از دیگر قطعاتی که در ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد هیتر می باشد. این قطعه در کف دستگاه به کار رفته است و با استفاده از برق شهری می تواند آب ورودی را به دمای مطلوب برساند. اگر به طور نادرست به استفاده از ماشین ظرفشویی خود بپردازید یا به طور مداوم از آن استفاده نمایید، قطعاً هیتر مورد آسیب قرار خواهد گرفت و باید به تعمیرات آن بپردازید که هزینه هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. هنگامی که این قطعه مورد آسیب قرار می گیرد دمای آب افزایش نخواهد یافت و در مواقعی عملکرد شستشو با توقف همراه خواهند شد. 
خراب شدن سنسور دما
از دیگر دلایلی که باعث ایجاد کد خطای e03 بر روی ماشین ظرفشویی بوش می شود، خراب شدن سنسور دما است. سنسورهای دما وظیفه اصلی شان سنجش دمای آب ورودی است. حال اگر مورد آسیب قرار گیرند پیام اشتباه به سمت برد منتقل می شود و کد خطا بر روی صفحه نمایشگر ایجاد خواهد شد. توجه داشته باشید که سنسور دما در ماشین ظرفشویی بوش از حساسیت بالایی برخوردار هست و به همین خاطر به هیچ وجه نباید به تنهایی اقدام به تعمیرات آن نمایید. چرا که در این صورت ممکن است مشکلات بیشتری را برای این قطعه به وجود آورید.
خراب شدن شلنگ ورودی
همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم اگر آبرسانی به ماشین ظرفشویی به درستی انجام نشود کد خطای e03 بر روی آن نمایش داده می شود. در ماشین های ظرفشویی یک شلنگ ورودی وجود دارد که اگر این شلنگ به هر دلیلی مورد آسیب قرار گیرد روند ورود آب به داخل دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد. به همین خاطر پیشنهاد می دهیم تا حتماً شلنگ ورودی را مورد بررسی تان قرار دهید و از نبودن سوراخ بر روی آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که شلنگ دچار آسیب شده بود می توانید به تنهایی اقدام به تعویض آن نمایید و مشکل کد خطا را در کمترین زمان ممکن برطرف نمایید. یک نکته ای که باید توجه زیادی به آن داشته باشید، خاموش کردن دستگاه قبل از بررسی شلنگ ورودی است. شما باید دستگاه را به طور کامل از برق کشیده تا بتوانید به راحتی آن را جابجا کرده در قسمت پشت آن به شلنگ دسترسی داشته باشید.
خراب شدن شیلنگ ورودی ماشین ظرفشویی
مسدود شدن فیلتر آب
در ماشین های ظرفشویی بوش قطعه ای به نام فیلتر آب به کار رفته است تا سنگریزه های موجود در آب توسط این فیلتر گرفته شوند و آب خالص به درون دستگاه ورود پیدا کند. هر چند وقت یکبار ممکن است فیلتر آب مسدود شده باشد که در این صورت باید به تعویض و تمیز کردن آن بپردازید.
همونطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید کد خطای e03 یا f03 همانند دیگر کدهای ماشین ظرفشویی بوش باید هرچه سریعتر مورد بررسی قرار گیرد تا قطعات دیگر ماشین ظرفشویی مورد آسیب قرار نگیرد. به همین خاطر در این قسمت سعی کردیم تا شما را به طور کامل با علل اصلی ایجاد این کد بر روی ماشین ظرفشویی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران ماهر در نمایندگی های معتبر سراسر کشور کمک بگیرید.
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح