09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

ارور e15 ظرفشویی بوش + علت آن + آموزش تعمیر

اگر جزو کاربرانی هستید که با ارور e15 بر روی ماشین ظرفشویی بوش خود مواجه شده‌اید باید عنوان کنیم که در این حالت تمام دکمه‌های دستگاه از کار افتاده  و دستگاه به طور مکرر کار تخلیه را انجام می‌دهد. معنی این ارور این است که آب به داخل کابین قطعات نشت می‌کند و آب در سینی پایینی دستگاه جمع شده است. در این حالت به دلیل بهره‌بندی دستگاه ظرفشویی بوش از سیستمst0p  aqua این سیستم از آبگیری دستگاه جلوگیری کرده و به دلیل تشخیص نشتی آب کد e15 بر روی پنل نمایشگر نمایان شده  پمپ تخلیه به طور مکرر کار می‌کند. 
با پیغام خطای e14 شناور Styrofoam فعال شده و با فعال کردن میکروسوئیچ درب ظرفشویی از ورود آب جلوگیری می‌کند.
کد و پیغام خطای e15 یا f15 در ظرفشویی بوش

علل ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

عمدتا مفهوم ارور e15 وجود آب در سینی پایینی و نشت آب است اما محدوده وسیعی از عوامل می‌تواند در بروز این ارور دخیل باشد که به چند مورد اشاره می‌کنیم.
سوراخ شدن بدنه داخلی ماشین ظرفشویی بوش
 واکنش مایع جلادهنده تقلبی و نمک باعث می‌شود سوراخ‌های میکرونی در بدنه داخلی ایجاد شده و این نمک به مرور زمان فضای اطراف خود را اکسیده کرده و باعث به وجود آمدن سوراخ‌های میکرونی می‌شود که آب از طریق این منافذ به کف دستگاه نفوذ پیدا کرده و بر روی قطعات ریخته می‌شود.
نشتی داشتن دریچه کف دستگاه یا هیپ پمپ
وجود هرگونه مشکل در هیپ پمپ و ورود و خروجی‌های آن یا دریچه فیلتر کف دستگاه در بروز این ارور دخیل است. به دلیل تخصصی بودن تعویض و ترمیم این قطعات باید مشکل توسط تکنیسین برطرف شود.
اختلال در برد دستگاه
هرگونه اختلال و وجود عیب در سیستم برد دستگاه باعث می‌شود اشتباهاً به سیستم ورودی فرمان افزایش سطح آبگیری داده شده و به دلیل سطح بالای آب، آب به درون کف کابین ورود کند. میزان آب ورودی به دستگاه از طریق برد به سیستم مربوطه ارسال می‌شود و خرابی برد می‌تواند باعث دستور اشتباه و افزایش سطح آبگیری و نشتی آب شود. تعمیر این قطعه تخصصی بوده و باید پس از عیب یابی درست و اطمینان از خرابی برد تعمیر یا تعویض آن صورت پذیرد.
معیوب بودن سنسور نشت یاب
خرابی سنسور نشت یاب نیز از جمله عوامل نادر در بروز کد e15 است اما چنانچه این سیستم نقص داشته باشد حتی در صورت عدم تجمیع آب در سینی دستگاه می‌تواند به طور مکرر کار کند. البته خرابی این قطعه بسیار نادر بوده و کمتر اتفاق می‌افتد.
معیوب بودن سنسور نشت یاب ماشین ظرفشویی بوش
معیوب بودن آب پاش ظرفشویی بوش
 در مواقعی که فشار آب ورودی به مخزن دستگاه بسیار بالا باشد این فشار باعث شکسته شدن آبپاش دستگاه شده و آب با فشار بالا از آبفشان ترک خورده از قسمت‌های پایینی دستگاه خارج می‌شود.
پارگی شلنگ ها یا اتصالات
 هرگونه پارگی در شلنگ‌های دستگاه یا ایراد در قطعات و اتصالات مانند واشر و درست بسته نشدن و آب بندی نشدن آن نیز می‌تواند در بروز این ارور دخیل باشد. با بررسی شلنگ‌ها و اتصالات می‌توان منشا خطا را سریعتر پیدا کرد.
کثیفی فیلتر
تجمیع مواد غذایی و کثیفی بر روی فیلتر مانع از تخلیه آب می‌شود لذا می‌توانید با بیرون آوردن سبدها و چرخاندن درب کفپوش، فیلتر را درآورده تجمعات و کثیفی‌ها را برطرف کرده و دوباره جایگذاری کنید.
دوز بالای مواد شوینده
مقادیر بالای مواد شوینده در ظرفشویی نیز می‌تواند منجر به نشت آب به سینی پایینی دستگاه و بروز ارور شود.  پس باید به مقدار و دوز مواد شوینده و تناسب آن با مقدار چربی ظروف و تعداد ظروف توجه شود.

نحوه رفع ارور E15 ماشین ظرفشویی به طور موقت

1. با توجه به اینکه عملاً با نشت آب دکمه‌های دستگاه ظرفشویی از کار می‌افتد باید دستگاه را از برق کشیده آن را از جای خود درآورید
2. به اندازه ۴۵ درجه دستگاه به سمت جلو خم شود تا با فعال شدن سوئیچ نشتی، تمامی آب جمع شده در سینی دستگاه تخلیه شود.
3. ۲۴ ساعت زمان بدهید تا آب و تمامی رطوبت دستگاه خارج و خشک شود.
4. پس از رطوبت گیری کف سینی با دستمال خشک می‌توانید با بیرون آوردن قاب بیرونی ظرفشویی کلید شناور را دوباره تنظیم کنید و دستگاه را در جای خود قرار دهید.
5. برای برداشتن قاب درب بیرونی و کلید از پیچ گوشتی T15 یا T20 استفاده کنید.
نحوه رفع ارور E15 ماشین ظرفشویی به طور موقت
نکات مهم 
  • اما چنانچه مشکل با عملیات بالا برطرف نشد و همچنان ارور e15 بروی ال سی دی نمایش داده می‌شود باید در صورت خرابی سنسور نشتی توسط تکنسین تعویض یا تعمیر گردد.
  • در صورت گرفتگی شلنگ تخلیه یا کثیفی فیلتر شستشوی فیلتر و برطرف سازی انسداد شلنگ تخلیه انجام شود.
  • چنانچه سیستم حسگر دمای واحد الکترونیکی معیوب شده است باید تعویض گردد.
  • در صورت عیب یابی درست و اطمینان از خرابی برد دستگاه، باید تعویض قطعه توسط افراد با تجربه و تکنسین انجام شود.
  • معیوب بودن هیپ پمپ یا نشتی در بدنه دستگاه نیز باید تعویض قطعه در سریع‌ترین زمان انجام شود.
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح