09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E17 یا F17 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

پیغام خطاهایی که بر روی پنل ظرفشویی بوش به منزله هشداری است که کاربران از طریق آن به نقص و اشکال دستگاه پی می‌برند و آگاهی از معنا و مفهوم این ارورها کمک بسزایی در تسریع رفع مشکل توسط افراد مجرب و تکنسین مربوطه می‌کند. یکی از جدی ترین و مکررترین ارورها، بروز کد خطای  است که به منزلهe17  وجود آب بیش از حد در داخل مخزن ظرفشویی یا کاهش و افزایش فشار آب است. طیف وسیعی از فاکتورها می‌تواند در بروز این مشکل دخیل باشد که مهم‌ترین و عمده‌ترین علل بروز کد e17 خرابی aqua stop یا شیر برقی است.

پیغام خطای e17 و f17 در ماشین ظرفشویی بوش

علت بروز ارور e17 در ظرفشویی بوش

خرابی شیر برقی (aqua stop ) ماشین ظرفشویی بوش 
با تنظیم برنامه ظرفشویی و استارت دستگاه، قطعه  برد دستور ورود آب را به آکواستاپ ارسال می‌کند. با دریافت این دستور شیر برقی روشن شده و با باز کردن مسیر ورود آب به داخل دستگاه، باعث آبگیری مخزن می‌شود‌ اگر این وسیله دچار اختلال یا نقص در عملکرد شود پس از آبگیری دستگاه، در بستن مسیر ورود آب ناتوان بوده و به همین دلیل مخزن دستگاه با آب بیش از حد لازم پر خواهد شد.
خرابی این قطعه می‌تواند در افزایش یا کاهش فشار آب دخیل باشد. جهت پیشگیری از خرابی زود هنگام شیر برقی می‌توان از جرم‌گیری مستمر دستگاه و نمک‌های مخصوص ظرفشویی استفاده کرد. در صورت خرابی قطعه نیز تعویض یا ترمیم آن باید توسط تعمیرکار و نیروی متخصص انجام شود.
خرابی هیدروستات
 سطح آب موجود در محفظه دستگاه توسط دو هیدروستات تعبیه شده در ظرفشویی کنترل می‌شود که هیدروستات اولیه مدیریت پر شدن مخزن و هیدروستات دومی مدیریت تخلیه آب را بر عهده دارد. خرابی هیدروستات نیز در پیغام e17 دخیل بوده و می‌تواند باعث ورود بیش از حد آب به مخزن دستگاه شود. با کمک گرفتن از متخصصین تعمیراتی می‌توانید این مشکل را به بهترین شکل رفع و رجوع کنید.
خرابی فلوتر
فلوتر همان حسگر و سنسور آب شمار است که میزان آب ورودی از طریق شیر برقی را کنترل کرده و با بررسی این میزان از پر شدن بیش از حد دستگاه ممانعت می‌کند. سنسور آب با اندازه‌گیری میزان آب مخزن، پالس‌هایی را برای قطعه برد فرستاده و این میزان را اطلاع می‌دهد تا با کمک این اطلاعات، برد دستور انسداد مسیر ورود آب را به آکوا استاپ یا شیر برقی ارسال کند. در صورت معیوب بودن سنسور آب ارسال صحیح و دقیق پالس‌ها به برد با مشکل مواجه شده و به دلیل نبود اطلاعات دقیق از میزان آب دستگاه، قطعه برد به اشتباه میزان آب را کمتر تصور کرد و اجازه ورود آب بیشتر را صادر می‌کند‌.
گرچه این مشکل نادر است اما نباید بی‌اهمیت تلقی شود. در صورت مرتبط بودن با کد e17 تعویض یا تعمیر آن به دست افراد آگاه و با تجربه انجام شود.
علت بروز ارور e17 در ظرفشویی بوش
خرابی برد الکتریکی
با توجه به اینکه تمامی فرمان‌ها و دستورها از طریق برد به قطعات مختلف دستگاه ارسال می‌شود و این قطعه به منزله مرکز کنترل اصلی محسوب می‌شود اختلال در کارکرد، خرابی یا سوختن آن می‌تواند باعث مختل شدن کارکرد دیگر اجزا نیز شود. خرابی این قطعه می‌تواند باعث عدم صدور دستور قطع و وصل جریان آب در مواقع نیاز شده و کاهش یا افزایش فشار آب را به دنبال داشته باشد. تعمیر این قطعه نیاز به دانش فنی و تخصصی بالایی دارد که باید از تعمیرگاه‌های مجاز و نیروی با تجربه برای تعویض یا ترمیم آن بهره ببرید.
قطع شدن اتصال برد با قطعات داخلی
در پاره‌ای از مواقع بروز کد e17 می‌تواند به دلیل قطع شدن اتصالات برد با قطعات داخلی باشد. زیرا با قطع بودن این اتصالات، ارسال و دریافت اطلاعات و دستورات لازم برای قطع و وصل آب ورودی بین قطعاتی مانند شیر برقی، سنسور آب با برد فرمان مختل می‌شود. به دنبال این ماجرا، شاهد تجمیع آب بیش از حد در داخل مخزن خواهیم بود. تکنسینی که به دنبال دلایل بروز این مشکل است باید سیم و اتصالات بین برد و قطعه شیر برقی، هیدروستات‌ها و فلوتر را نیز چک کند.

رفع ارور E17 ظرفشویی بوش

1. یکی از ساده‌ترین اقدامات برای برطرف سازی ارور e17 ریست کردن یا خاموش روشن کردن مجدد ماشین ظرفشویی است. 
2. چنانچه با ریست کردن همچنان پیغام خطا برطرف نشده باشد باید هر یک از عوامل و قطعات ذکر شده از نظر اختلال و نقص مورد بررسی قرار گیرد.
3. اگر پس از بروز کد e17 شاهد خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی حین کار، تخلیه نکردن آب، بوی سوختگی و گرم نشدن آب شدید این می‌تواند به دلیل خرابی برد الکترونیکی باشد که باید سریعا توسط تکنسین بررسی و تعویض گردد
4. اما زمانی که با باز کردن درب دستگاه با آب جمع شده بیش از حد مواجه شده‌اید این می‌تواند به دلیل خرابی شیر برقی باشد که باید برای برطرف سازی نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. می‌توانید با کمک ابزارهای مخصوص با باز کردن پشت سینک به شیر برقی دسترسی داشته و آن را تعویض کنید.
آبگیری کم یا بیش از حد در ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند به منزله خرابی هیدروستات باشد، باید از عدم انسداد و سلامت آن مطمئن شوید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
رفع ارور E17 ظرفشویی بوش
نکته مهم
  • برای محافظت از قطعاتی مانند هیدروستات، شیربرقی، سنسور آب شمار، دستگاه را با جرم‌گیری‌های مخصوص جرم‌گیری کنید.
  • سعی کنید در ساعات اوج مصرف استفاده از دستگاه را کنار گذاشته تا کمترین صدمات را از نوسانات برقی متحمل شود.
  • برای محافظت از برد در مقابل نوسانات از محافظ‌های امنیتی استفاده کنید.
  • از مواد شوینده استاندارد، نمک مرغوب و جلادهنده در دستگاه بوش استفاده کنید.
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح