09126159221
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154
آدرس : تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154

علت نمایش خطا و ارور E18 یا F18 ماشین ظرفشویی بوش و نحوه رفع آن

کد  خطای  e18 از جمله ارورهایی است که به عنوان راهنمای مطمئن می‌تواند به کاربر و تعمیرکار وجود  اختلال در قسمتی خاص را هشدار دهد. آشنایی با مفهوم این کد و ترجمه آن می‌تواند به عیب یابی دقیق دستگاه و دنبال کردن مسیر درست تعمیر ظرفشویی بوش کمک کند. بروز پیغام ارور e18 در ماشین ظرفشویی مربوط به کاهش سطح آب مخزن دستگاه است. این ارور نشانگر این است که به دلیل کاهش سطح آب ورودی، پمپاژ آب متوقف شده و به دنبال آن با روشن شدن چراغ تامین آب، اختلال مربوط به کمبود آب به میزان لازم است. علل بروز این خطا می‌تواند به دلیل اختلال یا خرابی شیر برقی و شیر آب ورودی باشد.

پیغام خطای e18 و f18 در ماشین ظرفشویی بوش

علت بروز ارور e18 ظرفشویی بوش

به طور کلی با توجه به تامین آب مورد نیاز ظرفشویی توسط قطعاتی مانند شیر برقی پمپ هیدروستات و مرتبط بودن فیلتر با این جریان هرگونه خرابی و انسداد این قطعات می‌تواند باعث بروز کد a۱۸ شود
خرابی شیر برقی
 شیر برقی یا قطعه stop  aqua ماشین ظرفشویی پس از دریافت دستور از برد مسیر ورود آب به دستگاه را باز می‌کند، چنانچه این قطعه معیوب باشد شیر برقی در بازگشایی مسیر ورودی آب ناتوان بوده و آب کافی به دستگاه وارد نمی‌شود. برای تعویض یا تعمیر این قطعه می‌توانید با باز کردن سینک پشتی با ابزارهای مخصوص به آن دسترسی داشته و نسبت به رفع مشکل و بررسی آن در صورت دانش فنی اقدام کنید.
خرابی پمپ
قطعه پمپ در ظرفشویی بوش وظیفه مکش و پمپ آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد و اختلال در کارکرد آن می‌تواند باعث ورود آب کم یا عدم آبگیری در مخزن شود.
خرابی فیلتر
 فیلتر آب از ورود هرگونه آلودگی، رسوبات و ذرات جامد به دستگاه پیشگیری  می‌کند و در صورت انسداد می‌تواند باعث عدم ورود آب کافی به مخزن دستگاه شود. همچنین تجمع رسوبات در منبع آب یا خاموش بودن آن،  در کنار مسدود بودن فیلترها می‌تواند به بروز کد e18 منجر شود.
/imgs/1709193618.خرابی-فیلتر.jpg
پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب
پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب نیز می‌تواند از عبور آب به میزان بالا جلوگیری کرده و باعث کاهش سطح آب کابین شود.
هم‌سطح بودن شلنگ تخلیه با زمین
هم سطحی شلنگ تخلیه با زمین می‌تواند باعث تخلیه خودکار آب و کاهش میزان آب شود، پس این مورد نیز می‌تواند در بروز خطایی e18 موثر باشد.

رفع خطا e18 و f18 ظرفشویی بوش

1. در اقدام اولیه برای برطرف سازی کد خطای f18  یا e18 باید از روشن بودن منبع آب مطمئن شوید، سپس از صاف بودن شلنگ ورودی اطمینان حاصل کنید.
2. سعی کنید حد الامکان شلنگ تخلیه ۶۰ سانتی‌متر از کف زمین بالاتر قرار بگیرد تا به طور خودکار تخلیه آب انجام نشود. با توجه به اینکه برای شروع برنامه شستشو حداقل باید حجم آب ورودی ۱۰ لیتر باشد لذا از نشتی نداشتن دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید.
3. چنانچه با این اقدامات اولیه کد خطای e18 برطرف نشد باید به سراغ قطعات تخصصی یعنی شیر برقی بروید و در صورت تایید خرابی تعویض آن توسط افراد کار بلد انجام شود.
4. در صورت مسدود بودن فیلتر، دستگاه را از برق کشیده فیلتر را تمیز و تجمع رسوبات را از بین برده و سپس دستگاه را روشن کنید.
5. در صورت موثر نبودن این راهکارها می‌توانید سلامت پمپ و در مرحله آخر برد الکتریکی را بررسی کنید تا مشکل برطرف شود.
رفع خطا e18 و f18 ظرفشویی بوش
در صورت نیاز به تعمیر ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید .
تلفن تماس : 02122554843
پیغام خطاهای دیگر ظرفشویی بوش
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، اختیاریه جنوبی ، بعد از کلاهدوز ، پلاک 154 ، طبقه اول
تلفن تماس: 02122554843   02126650039
موبایل : 09126159221
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیر کار 24 می باشد .
طراحی سایت و سئو وب سایت : ایران طراح